Kategorie

Reproduktory pro to pravé ozvučení bytu

Máte rádi hudbu? Milujete klasickou hudbu, jazz či rock? Ať už se hudbou zabýváte na profesionální úrovni nebo ji máte zkrátka jen jako kulisu, rozhodně se vyplatí investovat do kvalitních reproduktorů, které Vám zprostředkují jedinečný hudební zážitek nejen v klubu či na koncertě, ale i u Vás doma.

Bez kvalitní audiotechniky není dobrá hudba

Hudba je úžasná věc, dokáže navodit dobrou náladu, podkreslit výjimečný okamžik nebo jen například dělat společníka při vaření či úklidu. Je dokázáno, že hudba také podněcuje představivost a fantazii. Nekvalitní nahrávka či reprodukční zařízení mohou v lepším případě iritovat, v horším  poškodit sluch. Nejrůznější šumy, které mohou z nekvalitního reproduktoru vycházet, nemusí lidské vědomí ani zaznamenat, lidské ucho je však slyší. Kvalitní reproduktory jsou přitom dnes běžně k dostání a jejich cena není nikterak závratná.

Vedle reproduktorů, které jsou kompaktní součástí přehrávačů jsou k dostání také samostatné reproduktory či celé sestavy jednotlivých reprodukčních zařízení. V čem spočívá jejich kouzlo? Vedle toho, že zprostředkovávají vysoce kvalitní zvuk, lze s jejich pomocí hudbu různě upravovat. S pomocí reproduktorů můžete zcela libovolně potlačit či posílit různé roviny vydávaného zvuku. U folkové skladby lze např. potlačit bicí a naopak u rockové nahrávky na jejich intenzitě libovolně přidat. Prioritou je ale kvalitní a vyvážený zvuk.

Reprosoustavy a sestavy reproduktorů

Domácí kina Aby byl zvuk co nejpřirozenější a také co nejpříjemnější pro lidské ucho, doporučují výrobci reprodukční sestavy o více reproduktorech. Ty lze rozmístit rovnoměrně po celé místnosti. Součástí některých reprosoustav bývá i reproduktor určený k umístění do výšky. Prostorový zvuk, který soustava správně rozmístěných reproduktorů vydává, je pak zcela přirozený. Pokud přehráváte obraz i zvuk z jednoho přehrávače, vyplatí se Vám zcela jistě investovat do tzv. domácího kina. Podstatou domácího kina je důmyslně provedený systém navzájem se doplňujících reproduktorů, které Vám připraví stejný audio zážitek, jako v kině. Naprostá většina z těchto soustav disponuje komfortním dálkovým ovládáním, elektronickými tlačítky a dalším nadstandardním vybavením. Ceny domácího kina jsou odvislé od parametrů daného zařízení a začínají již na 3 tis. Kč. U propracovanějších sestav se cena vystoupá přes 10 tis. Kč. V případě, že se rozhodnete investovat do systému domácího kina, čekejte skvělý zážitek nejenom při sledování televize, ale i při poslechu Vaší oblíbené hudby.

Multiroom: ozvučení pro inteligentní dům

Pro ty, kteří si pohodlný život bez kvalitního poslechu hudby nedokáží představit, je na trhu k dispozici vymoženost nazývaná Multiroom. Jedná se o důmyslné zařízení pro inteligentní dům, které umožní individuální ozvučení každé mistnosti domu či bytu spolu s centrálním ovládáním. Reproduktory i ovládací panely jsou decentně zabudovány do zdi; systém je doplněn i dálkovým ovládáním. Multiroom audio systém disponuje značnou variabilitou, jež dovolí poslouchat ve všech místnostech identickou hudbu, či naopak v každém pokoji skladbu jinou.
ab
ab
ab
ab
ab