Kategorie

Reportáž z workshopu výroby podzimnících věnců!

Reportáž z workshopu výroby podzimnících věnců!

Před pár týdny, když to ještě bylo možné, jsme se zúčastnili workshopu na výrobu podzimních věnců. V tomto článku se dozvíte, jaké to bylo a co všechno si na takové akci můžete vyrobit. Navíc prozradíme, jak si udělat radost a rozsvítit si pochmurný den a své bydlení, i když zrovna musíte zůstat doma. 

Workshopem nás provázela milá a neuvěřitelně šikovná Iva Baltaretu, kterou najdete na Instagramu, kde můžete obdivovat její práci, anebo na jejím blogu. Kromě výroby věnců pořádá i workshopy betonování nebo linorytu. Po zkušenosti s věnci máme rozhodně v plánu navštívit i ty další - hned, jak to bude možné. 

A teď už k samotnému vyrábění věnců. Na workshop není potřeba si cokoliv nosit, materiál i pomůcky jsou připraveny na místě. Stačí přijít s dobrou a kreativní náladou. A nebojte, materiálu je dosti dost. 

V první řadě se rozhodnete, jaký věnec chcete vlastně dělat. Jakou chcete "konstrukci" a jak ho budete zdobit. Na výběr je například vrbový korpus, ale třeba i kovový. Vše je jen na vás, na vašem vkusu a představě, kam následně věnec umístíte. 

Iva vám ráda poradí, jaký materiál je na jakou příležitost nejvhodnější, jak si věnec naaranžovat, co s čím kombinovat a které větvičky vám vydrží nejdéle čerstvé. 

Co je skvělé, téměř na všechno používá přírodní materiály. Větvičky a květy jsou sezónní a k připevnění na korpus užívá zásadně drátky, nikoliv tavnou pistoli. Také si dopředu můžete říct, o jaký druh věnce byste měli zájem, pokud je to v jejích silách, materiál připraví. 

Na hotový základ pak už hravě namotáváte dle jejích instrukcích větvičky, kvítka, šípky, bobule a další přírodní kousky. Hotový věnec si pochopitelně můžete odnést domů, kde vám takhle krásný vydrží i několik měsíců. 

A pokud jsme vás navnadili a vy teď smutníte, že na workshop nemůžete, určitě využijte šanci, až to zase bude možné. Do té doby si můžete nechat umotat věnec přímo u Ivy, případně vám vyrobí kytici na stůl do vašeho obýváku či někomu jako dárek. 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab