Kategorie

Renovujeme byt: Jak na podlahy

Renovujeme byt: Jak na podlahy
Parkety, plovoucí podlaha, nebo snad laminát? Vaše podlaha může vypadat různě, možností je celá řada.
Když rekonstruujete byt, budou právě podlahy obvykle tím, co může nejvíce proměnit váš celkový pocit z té které místnosti. O některé podlahy je však třeba starat se víc než o jiné – tak například dřevěnou krytinu bude třeba natřít olejem. Dozvíte se, jak zabránit kročejovému hluku – to je hluk, který způsobuje chůze po podlaze, a který je přenášen stěnami a stropem dál, do spodních místností. Tam potom kazí náladu a obtěžuje.

S parketami je práce

Pokud je původní podlaha pokryta parketami, je třeba je nejprve odstranit. Samozřejmě se musí dát pryč i lepidlo, které parkety drželo na místě. To může být dost špinavá práce.

Pokud pod vámi někdo bydlí, myslete na kročejový hluk

Poté je třeba podlahu vyčistit a případně také uhladit. Pod novou podlahovou krytinu pak může být vložena izolační vrstva. To často bývají geotextílie, ale i jiné materiály. Mohou mít různé funkce. Základním cílem je dosáhnout požadovaných izolačních vlastností co se týče tepla a zvuku. Ošetřenou podlahu prozradí vysoký lesk. Obzvláště v patrových domech může být velmi nepříjemný kročejový hluk. Speciální fólie, rohože a desky mohou proti tomuto nepříjemnému a rušivému hluku pomoci. Menší problém to bude v domech, kde se lidé ve spodním patře v noci už tolik nepohybují, protože jej využívají převážně přes den. Sousedi z dolního podlaží však hluku způsobeným kroky a přesouváním věcí po podlaze neujdou. Naštěstí jsou dnešní izolační materiály velmi tenké, takže se obvykle nemusíte obávat nějaké velké ztráty užitného prostoru.

Není vaše podlaha moc nudná? Oživte ji zajímavým designem!

Při rekonstrukci bytu se nebojte být aspoň trochu odvážní. K dostání jsou imitace kamene, které vypadají skvěle. Exotické dřeviny zase vypadají luxusně a dodají místnosti útulnost. Menší parkety mohou být také velmi působivé. Nebojte se zvážit i jiný druh krytiny, než na kterou jste dosud byli zvyklí.
ab
ab
ab
ab
ab