Kategorie

Rekonstrukce podlahy lehkým betonem Liapor Mix

Lehký beton Liapor Mix má při rekonstrukci podlahy celou řadu výhod. V porovnání s běžným betonem je mnohem lehčí. Manipulace s ním je snazší a navíc zbytečně nezatěžuje nosnou konstrukci stavby. To ocení především majit

Lehký beton Liapor Mix má při rekonstrukci podlahy celou řadu výhod. V porovnání s běžným betonem je mnohem lehčí. Manipulace s ním je snazší a navíc zbytečně nezatěžuje nosnou konstrukci stavby. To ocení především majitelé starších domů. Další velmi významnou výhodou jsou výborné tepelně izolační vlastnosti.

Co je vlastně lehký beton

Lehký keramický beton můžete znát také jako keramzitbeton nebo Liaporbeton. Je to beton, do nějž se přidává lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit). Jeho pevnost a trvanlivost je stejná jako u běžných betonů. Ale právě díky keramzitu má navíc i další výhody jako je již zmíněná nízká objemová hmotnost a skvělé tepelně izolační vlastnosti. Můžeme zmínit ještě zdravotní nezávadnost, snadnou opracovatelnost, mrazuvzdornost, žáruvzdornost apod.

Lehký beton pro realizace betonových podlah

Podlahy z Liapor Mixu lze realizovat prakticky všude - v bytech, domech i komerčních objektech. Jediné omezení platí pro rekonstrukce podlah na dřevěných stropech. V těchto případech bude lepší volbou realizace suchých plovoucích podlah s podsypem z kameniva Liapor. Lehký beton lze také použít jako vrstvu pod podlahové vytápění, výplň kleneb, pro ochranu rozvodů inženýrských sítí atd.

Postup rekonstrukce podlahy pomocí lehkého betonu Liapor Mix

  • Před realizací podlahy z Liapor Mixu musíme povrch dobře očistit a lehce zvlhčit. Penetrace je nutná pouze u výrazněji poničených povrchů.
  • Suchou směs a potřebné množství vody (4-5 l na 1 balík) mícháme v míchačce, nebo ručně. Použijeme-li rychlostní vrtačku, je nutné nastavit nízké otáčky, jinak hrozí znehodnocení směsi.
  • Vzniklý beton lijeme na podklad a upravujeme podobně jako běžný beton - stahovací latí a běžným zednickým hladítkem. Doporučená minimální výška nanášené vrstvy je 5 cm.
  • Lehký beton nepraská, proto nejsou třeba dilatační spáry. Také se výborně pojí s dalšími materiály i s vrstvami zpracovanými v předchozích dnech.
  • Směs je rychleschnoucí. Proto je důležité ji bezodkladně zpracovat.
  • Podlaha bude pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5 až 7 dnů v závislosti na stavu stavby, teplotě, vlhkosti, větrání apod.
  • Před položením finální podlahy (dlažby, laminátové, dřevěné atd.) je potřeba ještě na nový povrch z lehkého betonu aplikovat hladkou vrstvu třeba z anhydritu, samonivelační stěrky, nebo dalších materiálů na bázi cementu.

1. Potřeby pro realizaci podlahy z lehkého betonu, 2. Suchá směs Liapor Mix pro snadnou přípravu lehkého betonu, 3. Vysypeme Liapor Mix do nádoby

4. Přidáme 4-5 l vody, 5. Pomalu mícháme, 6. Pro větší plochy je vhodné použít míchačku

7. Vzniklý lehký beton vylijeme na očištěný podklad, 8. Urovnáme zednickým hladítkem, 9. Upravíme do požadované výšky stahovací latí

10. Průběžně pomocí vodováhy kontrolujeme rovnost, 11. Povrch bude pochozí již za 24 hodin, 12. Konečná podoba podlahy z lehkého betonu

Kde koupit Liapor Mix

Směs pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix 30 l (20 kg) zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé ČR.

ab
ab
ab
ab
ab