Kategorie

Rekonstrukce koupelny: vana, nebo sprchový kout?

Rekonstrukce koupelny: vana, nebo sprchový kout?
Existují lidé, kteří výše nastíněnou otázku řešit nemusí. Někdo má totiž to štěstí, že jej velikost koupelny nijak nelimituje a může si pořídit vanu i sprchový kout. Jenže mnozí z nás takovou možnost nemají a v takovém p

Existují lidé, kteří výše nastíněnou otázku řešit nemusí. Někdo má totiž to štěstí, že jej velikost koupelny nijak nelimituje a může si pořídit vanu i sprchový kout. Jenže mnozí z nás takovou možnost nemají a v takovém případě je třeba postupovat obezřetně. Milujete koupele a věnujete jim spoustu času? Dáváte spíše přednost rychlé a osvěžující sprše? Anebo vám na tom nezáleží a důležitější je finanční stránka? Všechny tyto dotazy si musíte zodpovědět sami.

I sprchový kout může být komfortní

Sprchový kout potřebuje obecně menší prostor než vana, tím pádem se hodí do menších koupelen, v nichž bude i poté místo na pestrý koupelnový nábytek. Navíc ani v tomto případě nemusíte nutně přijít o výjimečný komfort. Jste-li ochotni utratit více peněz, můžete si pořídit hydromasážní box, který dokáže po celodenní námaze zbavit stresu i fyzické bolesti. V každém případě pamatujte na to, že minimální rozměry sprchové koutu (či boxu) by měly být 80 x 80 cm či ještě lépe 90 x 90 cm.

Vana pro milovníky dlouhých koupelí

Tato varianta pochopitelně potřebuje větší prostor, a to 140 x 70 cm u oválných van a 125 x 125 cm u van rohových, tedy v případě, že si chcete skutečně užít pohodlnou koupel. Opět si přitom lze pořídit hydromasážní verzi, která dá koupeli zcela nový rozměr. A pokud se občas potřebujete pouze osprchovat, stačí si zakoupit vanovou zástěnu, čímž vznikne kombinace mezi vanou a sprchovým koutem. Nemůžete-li se stále rozhodnout, podívejte se na nabídku stavebnin a dekorativního zboží na Leroymerlin.cz a nechte se inspirovat.

ab
ab
ab
ab
ab