Kategorie

Rekonstrukce domova nemusí být otrava, stačí jasný plán

Rekonstrukce domova nemusí být otrava, stačí jasný plán

Rekonstrukce bytu nemusí být vždy jen časově a finančně náročná práce. Přinášíme vám několik rad, jak zvládnout rekonstrukci v klidu, a ještě si ji užít a vytěžit z ní maximum.

Zpříjemněte si rekonstrukci na maximum 

 

Pro někoho velmi nepříjemná část k získání vysněného domova, pro někoho naopak velmi příjemná práce, která povede k dokonalosti.

 

Nové podlahy, stěny, ale také nábytek, to vše vás může čekat při rekonstrukci. Je dobré si vše naplánovat, zjistit si cenovou relaci a zhruba vědět, co vše bude nahrazeno a co se může ještě hodit či zachránit. Plastová okna, plovoucí podlahy, tapety na zeď, dlaždice nebo nové úložné prostory a nábytek na míru.

Celková nebo jen částečná rekonstrukce?

 

Před každou rekonstrukcí je dobré zjistit si, jaké všechny místnosti v bytě či domě se budou přestavovat. Zda se jedná jen o určitou část a nebo o celkovou rekonstrukci. Dlouhodobý plán je klíčový k tomu, abyste si časově vše rozvrhli a nic vás nepřekvapilo.

 

Rekonstrukce svépomocí nebo s firmou?

 

Dalším bodem, který je potřeba naplánovat je to, zda chcete rekonstrukci dělat svépomocí a nebo chcete pověřit firmu. Jestliže si sami netroufnete, je dobré zamluvit si firmu dlouhou dobu dopředu. V některých městech mají firmy pořadníky a několik měsíců dlouhé čekací lhůty. Firmy vám ovšem mohou pomoci i s návrhy a prakticky od A do Z vám rekonstrukci udělat. Firmy se specializují na plánování kuchyně, koupelny, ale i celého domu. Ať už chcete kompletní rekonstrukci nebo jen výměnu nábytku či nové tapety do ložnice. Záleží jen na vašich schopnostech a finančních možnostech, protože je jasné, že všechno něco stojí.

Časový plán je velmi důležitý!

 

Jestliže se chystáte na velkou rekonstrukci, bude určitě potřeba nějaký čas bydlet mimo domov. Pokud máte malé děti, je to skoro nevyhnutelné. Zajistěte si včas nějaké prostory pro bydlení, ať už u příbuzných, na chatě nebo v hotelu. Není potřeba bydlet v rozkopaném domově za každou cenu. Alespoň část vaší rodiny to jistě ocení, voda, teplo a čisté prostředí je klíčové pro správný vývoj dětí. Myslete na to.

 

Peníze jsou v tomto případě na předních příčkách toho, co musíte vyřešit ještě před rekonstrukcí. Peníze nemusíte mít doma, můžete si vzít půjčku. Jen si dávejte pozor, od koho si půjčujete. Prvním způsobem by mohla být rodina, druhým banka a až jako poslední nebankovní sektor. Mějte i nějaké peníze, kdyby náhodou.

 

Na co myslet během rekonstrukce

 

Máte-li děti je dobré mít hlídání, zvláště pak, jestli vše děláte svépomocí. Nejenom, že děti nemusí být u všeho a prašné prostředí jim neprospívá, ale také jde o jejich bezpečnost a vaši pozornost, která by měla být upřena na rekonstrukci a ne na děti a jejich pohodlí. Čeká-li vás rekonstrukce koupelny či kuchyně, je dočasné stěhování jasnou volbou.

 

Barvy, styly a dekorace, které jsou v módě

 

Ať už se rozhodnete pro plovoucí podlahy nebo tapety do kuchyně je dobré vědět, v jakých barvách a v jakém stylu se váš celý domov či jednotlivé místnosti budou ubírat. Velmi moderní je Boho styl, Vintage styl a také různé kombinace. Mějte na paměti, že méně je někdy více a proto by měli být všechny styly vedeny v minimalistickém režimu. Jemné barevné odstíny a střídání jen několika barev je krok správným směrem.

 

Plán a několik různých verzí vás dovedou k dokonalé rekonstrukci, která vás nebude stresovat. Nestyďte se za pořádný plán, který vás provede. Přejeme příjemnou rekonstrukci, která vám zajistí dokonalé bydlení.

 

Už jste si zkoušeli vypočítat půjčku na rekonstrukci? S REKOpůjčkou si můžete půjčit třeba 1 500 000 Kč za 1972 Kč měsíčně.

Štítky:

Rekonstrukce
ab
ab
ab
ab
ab