Kategorie

Rekonstrukce

Jak rekonstruovat zahradní stavby?
Není nad to mít na pozemku kvalitní zahradní stavby, které bez problémů přečkají zimu, nápor silného větru a vydrží vám krásné několik let. Proto je ale důležité se o ně dobře starat. Za odměnu vám budou dlouho sloužit, ochrání materiál, nářadí či lavičky čekající na hosty do teplejších dnů.

Začněte od podlahy

Důležitou částí zahradních staveb je podlaha. Ta by měla být z betonu a spodní části konstrukce by v ní měly být zapuštěny. Ve chvíli, když zjistíme, že je část podlahy rozbitá, stačí kus okolo vyklepat a zalít díru novým betonem. Prasklinky v betonu se dají utěsnit silikonem. V případě, že tak neučiníte, dojde v zimě díky mrazu a vlhkosti k roztrhání celé podlahy.

Skleníky a fóliovníky by se měly jednou ročně natřít. Rozbitá okna či potrhané fólie by se měly vyměnit, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám světla. Jednou za čas je vhodné vyměnit dřevěné obložení, které díky vlhkosti podléhá snadno zkáze.

Nátěr je nutností

Venkovní zařízení typu zahradních altánků či pergol, které bývají převážně ze dřeva, je potřeba pravidelně natírat. Na kvalitní barvě a laku nešetřete. Důležité je, aby stěny z desek byly velice dobře zakonzervovány. Dřevo, které barvou či lakem nasákne, přečká povětrnostní výkyvy a věřte tomu, že jej myši či hmyz včetně dřevokazů v oblibě nemají. V případě, že okolí stavby je tvořeno hliněným povrchem, je daleko lepší nátěr spodní části stavby provést hned několikráte.

Střecha na závěr

Stejně jako u běžných staveb i stodola, zahradní bouda či přístřešek musí mít dobrou a kvalitní střechu. V případě, že přijdete na to, že vám dovnitř zatéká, nečekejte ani minutu a střechu co nejdříve zkontrolujte. Doporučuje se prohlédnout i další místa, kudy by mohlo do stavby zatékat. I když je střecha v pořádku, musíme dbát na to, aby byla střešní krytina natřena kvalitní barvou, která ji ochrání proti povětrnostním vlivům.

Stejně jako střecha je důležitá i nosná konstrukce stavby. Jednotlivé části konstrukce by měly být dobře zakonzervovány, aby odolaly nájezdům hmyzu, hlodavců i povětrnostním vlivům. V případě, že zjistíme, že je jeden z nosných trámů poškozený, je lepší jej vyměnit, než se v zimě dívat na zborcenou kůlnu a poničené nářadí.

 

ab
ab
ab
ab
ab