Kategorie

Rámečky trochu jinak: Pověste si zarámovanou květinu

Ozvláštněte svoje stěny prosklenými rámečky

I když se za šest let, co bydlíme v našem bytě, už změnilo mnohé, jednu ze stěn od začátku zdobí rámečky s fotkami. Poslední dobou jsem přemýšlela, čím jednolitost bílé barvy a černobílých obrázků „rozbít“. A pak jsem objevila rámečky z dvojitého skla...

Samozřejmě... mohla jsem rovnou vše vyměnit

Bylo by snadné koupit nebo vyrobit nové rámečky a nechat vytisknout novější fotky. Ale ani jednoho se mi nechtělo vzdát. A tak jsem brouzdala na internetu a hledala různé možnosti, až jsem narazila na rámečky s dvojitým sklem, do kterých kromě obrázků můžete vložit i nějaký plochý předmět.

Vybrala jsem si ty od Madam Stoltz, které se vyrábějí na dánském ostrově Bornholm. Vyrobené jsou ze zlatého kovu s jemnou západkou. Původně měly černý koženkový provázek, ale ten jsem vyměnila za přírodní, který se nám do interiéru hodí víc.

Dovnitř jsem zvolila rostliny, možností je ale celá řada

Rostliny jsem nejdříve vylisovala pod kupou knih a až pak jsem je vložila do rámečků. Kásně však bude vypadat i pírko. Anebo si s rámečky hrajte podle ročního období: na jaře do nich dejte kvítka, v létě list tropické rostliny, na podzim barevné listy a v zimě zase třpytivé zlaté nebo stříbrné kapradí, které koupíte v obchodech s floristickými potřebami.

Nádherně tyto netradiční rámečky vypadají také zavěšené v prostoru, kde přes ně prochází světlo. Zvláště v případě rostlin je to velmi efektní.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab