Kategorie

Raiffeisen stavební spořitelna s vánočním charitativním projektem „ Rozsviťte raději dětské oči“.

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. (RSTS) připravila před Vánoci ve spolupráci s Nadačním fondem Kolečko unikátní projekt s názvem „Rozsviťte raději dětské oči“ a chce tak pomoci zraněným a traumatizovaným dětem po vážném úrazu.
 

Představení projektu

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) za každou novou smlouvu uzavřenou v období od 1. listopadu do 31. prosince 2007 přispěje částkou 50 korun Nadačnímu fondu Kolečko, které prostředky použije na modernizaci center dětské traumatologie v celé České republice. Garantem projektu se stala populární herečka, Alice Bendová.

Spolupráci RSTS s Nadačním fondem Kolečko vnímáme jako nový rozměr spojující podnikání s pomocí těm, kteří to opravdu potřebují. Mottem projektu je: „Vánoce nejsou svátky komerce, rozsviťte raději dětské oči tím, že přispějete Nadačnímu fondu Kolečko.“ Chceme tak smysluplně podpořit a přispět k dobré věci – pomoci dětem, které to potřebují. Zároveň by měl tento projekt přinést dobrý pocit i samotným klientům,“ řekl Tomáš Vášáry, marketingový ředitel Raiffeisen stavební spořitelny a.s. a dodal: „Některým by se mohlo zdát, že padesát korun je malá částka, která nemůže pomoci. Opak je však pravdou. Vánoční projekt funguje obdobně, jako princip stavebního spoření, kdy každý přispěje málo, ale dohromady získáme velkou částku.“ 

 Raiffeisen stavební spořitelna věnuje za každý obchod, který uzavře se svými klienty v posledních dvou měsících letošního roku 50 korun Nadačnímu fondu Kolečko. Klient tedy musí s RSTS uzavřít novou smlouvu o stavebním spoření, o překlenovacím úvěru, o úvěru ze stavebního spoření nebo smlouvu o zvýšení cílové částky stávající smlouvy o stavebním spoření a do konce letošního roku zároveň uhradit vstupní poplatek za uzavření smlouvy. RSTS tak může za jednoho klienta odvést i více než 50 korun, pokud uzavře více smluv.

Stavební spořitelna předpokládá, že do konce roku pro děti nashromáždí prostředky ve výši milionů korun. Získané finanční prostředky nadační fond použije na modernizaci center dětské traumatologie a následně je i řádně vyúčtuje a zveřejní na svých webových stránkách. Seznam klientů – dárců – je možné nalézt i na webových stránkách RSTS ve speciální sekci věnované právě projektu „Rozsviťte raději dětské oči“.

Jako poděkování svým klientům, kteří se do akce zapojí, připravuje RSTS sérii čtyř galakoncertů se zajímavým programem. Klient RSTS obdrží rodinnou vstupenku v hodnotě 2000 korun zdarma a bude si moci vybrat město, ve kterém se koncertu zúčastní. Vybírat tak lze mezi městy - Praha, Brno, Ostrava a Plzeň. Koncerty se uskuteční na jaře 2008 a budou určené jen pro klienty RSTS. Vystoupí na nich hvězdy jako je 4TET Jiřího Korna, skupina Kryštof a Miro Žbirka. Zajištěn bude i bohatý program pro děti. 

Nadační fond Kolečko

Nadační fond Kolečko je nadační fond pro pomoc dětem po úrazu a pro prevenci dětských úrazů a dopravních nehod. Založil ho Tomáš Beran, známý český fotograf, který před několika lety nešťastnou náhodou způsobil tragickou autonehodu, při níž zahynuli dva lidé. „Byla to tragická událost, která hluboce zasáhla do mého života. Na základě své osobní dramatické zkušenosti jsem založil nadaci, která bude pomáhat zraněným. Rozhodl jsme se pro nadaci, která bude pomáhat zraněným dětem. Děti jsou přece to nejcennější, co máme,“ řekl Tomáš Beran u příležitosti zahájení spolupráce s RSTS. Pomoc je dětem nabízena prostřednictvím podpory osmi center dětské traumatologie, která jsou v Praze Krči, Praze Motole, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Plzni, Brně a v Ostravě. V současné době Nadační fond Kolečko spolupracuje s dětskou traumatologií ve Fakultní nemocnici v Krči, a to jmenovitě s profesorem MUDr. Petrem Havránkem, CSc. Velice si ceníme, že se našel tak silný partner, jakým je Raiffeisen stavební spořitelna, a rozhodl se podpořit naši náročnou práci. Děti, které jsou zraněny, nejčastěji z důvodu dopravní nehody, opravdu potřebují naši pomoc. Dáme jim vše, co je k dispozici a máme-li díky Raiffeisen stavební spořitelně možnost modernizace center dětské traumatologie, kterých je v celé České republice osm, nemůžeme dostat lepší zprávu,“ řekl prof. Havránek. Všechny podrobnosti o Nadačním fondu Kolečko naleznete také na webových stránkách – www.kolecko.cz

Reklamní kampaň

Široká veřejnost se může s charitativním projektem seznámit i prostřednictvím reklamní kampaně, která byla zahájena 1. listopadu. 2007. Televizní spoty běží jak v TV Nova, tak v České televizi. Alice Bendová, garantka projektu, v TV spotu říká: „Věříme, že Vánoce nejsou svátky komerce. Tak rozsviťte raději oči dětí tím, že přispějete Nadačnímu fondu Kolečko 50 Kč. Chcete-li získat dobrý pocit, stačí si uzavřít spoření u Raiffeisen stavební spořitelny.“ Součástí kampaně je také vysílání rozhlasového spotu v celé řadě soukromých rozhlasových stanic. Projekt podpoří i bannerová reklama na největších serverech českého internetu a také reklama ve vybraných regionálních periodicích. Autorem reklamního spotu a vizuálů je agentura Kaspen.

-TZ-

ab
ab
ab
ab
ab