Kategorie

Radosti i starosti aneb Čekáme miminko 3. část

V minulých dílech seriálu Radosti i starosti aneb Čekáme miminko jsme se věnovali výběru dětské postýlky a přebalovacího pultu. Dnes se zaměříme na téma, se kterým se denně setkáváme, a tím je koupání dítěte.
Koupání miminka může sice zpočátku přinášet slzičky a pláč, ale časem se z něj mohou stát okamžiky, na které se budete vy i vaše miminko těšit, a během nichž si užijete i vzájemnou pohodu a legraci. Proto se na ně dobře vybavme.

Vanička, nebo kyblík?

Na trhu jsou k dostání jednak běžné vaničky a koupací lehátka, jednak koupací kyblíčky. S koupacím kyblíčkem možná ještě maminky nemají příliš mnoho zkušeností, ale podle dostupných informací má oproti běžné vaničce jisté výhody.
Kyblíček totiž dítěti svým tvarem simuluje přirozené prenatální prostředí. Navíc se dítě v kyblíčku nachází ve svislé poloze, je celé ponořené do vody, takže mu není zima. Jak říká výrobce kyblíku Tummy Tub, dítě je při koupání v kyblíku klidné a není stresováno. Koupání v kyblíčku dnes již nabízejí také některé porodnice a mateřská centra. Nespornou výhodou kyblíčku je jeho skladnost. Zabere totiž jen málo místa, díky čemuž se hodí i na příležitostné cestování s dítětem.
Tummy Tub koupací kyblík, foto Tummy Tub
Pokud ovšem příliš nevěříte novinkám, obraťme tedy pozornost zpět k vaničkám. Novou koupací vaničku vybavenou dvěma protiskluzovými podložkami a držákem na mýdlo jsme našli v katalogu firmy Cam. Je vhodná pro děti od 0 do 6 měsíců v poloze vleže a pro děti od 6 do 12 měsíců v poloze vsedě. Je vyráběna v různých barvách a její údržba je nenáročná.
 Baby Bagno vanička od firmy Cam, foto Cam
Vanička od firmy Geuther, foto Geuther
Warm Me Shower & Bath vanička se sprchou od firmy Safety 1 st., foto Safety 1. st
Zařízení Warm Me Shower & Bath má sprchovací hlavici s dvojí volbou nastavení proudu vody. Nechybí ani indikátor teploty vody, takže si můžete být jisti, že voda má vždy tu správnou teplotu. Vanička je vybavena opěrkou na záda. Materiál je odolný vůči plísním. K provozu není nutné používat baterie.
Koupací sestava Varix od firmy Geuther, foto Geuther
Nezbytnou součástí výbavy pro koupání miminek jsou bezesporu také teploměry do vody. Teploměr - kačenka udává ideální stupnici teploty vhodnou pro koupel vašeho dítěte. Zařízení má lehce čitelný displej a barevné indikátory navádí na ideální teploty vody. Kromě praktického využití je teploměr – kačenka zároveň zábavnou plovoucí hračkou do vany.
Plovoucí teploměr do vody – kačenka firmy Safety 1st., foto Safety 1st.
Koupání miminka se může stát každodenní rutinou, ale také zábavou a okamžikem, na který se budeme všichni společně těšit. Není jen výsadou maminek, ale také tatínků. I oni si chtějí užít společné činnosti s dítětem. Proto se na tyto chvíle připravme tak, aby pro nás i pro dítě byly co nejpříjemnější.
K tomu nám poslouží dnes již celá řada produktů od renomovaných firem, z nichž jsme se vám pokusili představit alespoň některé. Každopádně při koupání dítěte bychom měli dbát především na jeho bezpečnost a co možná největší komfort. Potom už záleží jen na nás, které z produktů nám budou nejlépe vyhovovat a kterým dáme při výběru přednost.
ab
ab
ab
ab
ab