Kategorie

Pusťte Vánoce do dětského pokoje

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce, hlavně pro naše nejmenší. Děti Vánoce milují, neměli bychom proto zapomínat na slavnostní výzdobu, která jim tyto svátky může ještě více zpříjemnit.
 
Přestože byly i doby, kdy si rodiny jen stěží mohly pořídit a následně nazdobit vánoční stromeček, dnes je cesta k vánočním stromkům mnohem jednodušší. Pokud pořizujeme velký vánoční strom (ať už živý či umělý), zkusme se porozhlédnout také po menší variantě, kterou bychom mohli nainstalovat dětem do dětského pokoje. Malé vánoční stromky lze pořídit již od padesáti korun. Barevné vánoční baňky lze v současné době pořídit za stejnou cenu. A pokud by si děti nevybraly z nabídky v obchodech, ozdoby si koneckonců mohou vyrobit samy třeba z papíru nebo sušeného ovoce. Nejen že budou mít "vlastní" stromek podle svých představ, ale pokoj nasaje i sváteční atmosféru.

Svítivé žárovky

Svíčky, lampióny, barevná světélka. To vše je symbolem přicházejících Vánoc. Je zřejmé, že dětem bychom do pokojů rozhodně neměli instalovat otevřený oheň, proto si raději oblíbené svíčky necháme do místností, které máme neustále pod dohledem. I tak však není situace ztracena. Na trhu je k dostání řada ozdob, které jsou bezpečné, příjemné a pěkné na pohled. Nikdy však tyto věci nenakupujte u neznámých výrobců nebo na tržišti! Mezi nejoblíbenější ozdoby jednoznačně patří girlandy. V posledních letech jsou u nás k dostání nejrůznější druhy a typy, včetně těch, jejichž součástí jsou už zabudované žárovky. Takovou girlandu lze pořídit přibližně za čtyři sta korun. Záleží však také na délce a druhu jehličnanu, který je napodobován. Pokud bychom chtěli dětem na okna nainstalovat pouze žárovky, nejideálnější variantou je pak v tomto ohledu takzvaná svítící rýže. Drobné žárovky jsou navázány hned za sebou v dlouhých pásech, které pak vytvářejí dojem jakési deky. Svítící rýže vás přijde přibližně na dvě stě korun.

Čekání na Ježíška

I když v naší zemi všechny děti vědí, že dárky nosí Ježíšek, rychle si mnohé z nich zamilovaly oblíbenou "Santovu ponožku". Proč bychom je proto nepotěšili a nepoužili tento hravý doplněk při výzdobě pokoje. Ponožka, kterou lze pořídit například na internetu, se bude vyjímat především upevněná na zdi. Pokud však děti budou chtít přivolat a nalákat Ježíška i jinými prostředky, nejideálnější jsou obrázky vytvořené sněžným sprejem. Sprej v balení obsahuje i speciální šablony s vánočními motivy, přes které lze obrázek nastříkat na okna. Takovou práci zvládne každá malá ratolest a výsledek stojí za to. Navíc tato výzdoba nestojí mnoho úsilí ani maminky, které pak budou umývat okna. Přípravky lze většinou velice snadno odstranit teplou vodou.

ab
ab
ab
ab
ab