Kategorie

Prosvětlete svůj byt pomocí světlovodů

Zimní měsíce krutě zkouší lidskou psychiku. Ponuré krátké dny v kombinaci s nízkými teplotami činí toto období nesnesitelným. Proto přijde každý sluneční paprsek vhod.
Pokud vás navíc tento paprsek zastihne třeba ve vaně napuštěné až po okraj horkou vodou, bude to pro vás více jak vítaná vzpruha. Ptáte se, jak by to bylo možné? Do koupelny se přeci slunce jen tak nedostane... Odpovědí je světlovod.  

Osvětlete tmavé místnosti

Světlovod je ideálním řešením pro místnosti, které nemají vlastní okno. To jsou povětšinou prostory, které jsou umístěny uprostřed dispozice domu nebo bytu. Typicky to jsou tmavé chodby, šatny nebo koupelny. Instalací světlovodu může navíc dojít i k úspoře energie. V  místnostech totiž po jeho instalaci nemusí být celodenně používáno umělé osvětlení. Samozřejmě závisí na na počasí, ročním období či sklonu střechy. V každém případě ale do místnosti vnesete kousek oblohy a to se ocenit nedá.

Designová lahůdka

Společnost VELUX, která je spíše známá pro svá střešní okna, v posledním roce na trh uvedla doplněk pro své světlovody, který vám doslova vytře zrak. Ten totiž navrhnul designér Ross Lovegrove. Možná vám toto jméno nic neřekne, ale jistě jste se s jeho prací již setkali. Je to totiž jeden z nejuznávanějších světových průmyslových designérů.​ Navrhnul například legendární Sony Walkman nebo různé počítače pro Apple. Tato stylová „kapka“ se stane ozdobou jakéhokoliv interiéru.
ab
ab
ab
ab
ab