Kategorie

Profesionální stěhováci - co nám mohou nabídnout?

(komerční sdělení) V dětství musíme následovat naše rodiče za prací a v rané dospělosti zase cestujeme za vzděláním. Pro případ, že se rozhodnete využít služeb profesionálů, jsme připravili malý přehled nejčastěji využívaných stěhovacích služeb.

Stěhování bytů - svěřte se jen profesionálům

Tvoří cca 50-60 % zakázek stěhovacích firem. Nemusíte se tedy bát, že by mohlo dojít k pochybením pramenícím z nezkušenosti. Jen si dejte pozor na narychlo vzniklé firmy disponující jedním dvěma přepravními vozy Iveco s podomácku vyrobeným vypolstrováním stěn koberci. Pokud chcete nějaké firmě svěřit bez nadsázky celý svůj majetek, pořádně si ji proklepněte. Zjistěte si reference, jak dlouhou má tradici, jakými vozy disponuje. Kvalitní stěhovací služby vám nabídnou v rámci stěhování bytů bezplatný odhad ceny zakázky po návštěvě vaší domácnosti technikem. Nabízejí možnost uskladnění vašich věcí po dobu, kdy je nemáte kam dát. Samozřejmostí by mělo být balení věcí kvalitními obalovými materiály, které pojišťovny uznávají v případě vzniku pojistné události.

Balicí služby

Balení na klíč patří také k velmi častým zakázkám stěhovacích firem. Pokud si nechcete nechat zabalit vše od a do z od firmy, můžete využít také jiné formy spolupráce. Vyhledávaná je například možnost doručení speciálních krabic na stěhování v předstihu před balením - vy si do nich mezitím v klidu zabalíte vše potřebné. Existují různé druhy, od obyčejných kartónových krabic, přes krabice na šaty s ramínky až po plastové krabice na křehké předměty. Na profesionálech raději nechte balení elektroniky, obrazů, nábytku a cenných předmětů. Jen tak mohou stěhovací firmy převzít případná pojistná rizika na sebe.

Stěhování těžkých břemen

Těžkými předměty se standardně rozumí náklady do 1 tuny. Na těžší zakázky je třeba sjednat specializované firmy. Stěhování těžkých břemen vyžaduje větší přípravy - je třeba zmapovat terén, kudy se poveze, z jakého patra se bude snášet, zda bude třeba zajistit zábory na parkování na ulicích nebo statické posudky schodů a podobně. Novinkou ve světě stěhování těžkých břemen je schodištní robot, který pochoduje s 1 tunou váhy jako nic.

Stěhování uměleckých předmětů a klavírů

Zde je potřeba zvláštní opatrnosti a někdy pro jistotu také připojištění. Při stěhování klavírů je rozhodující, z jakého patra se stěhuje a zda je dům vybaven tak velkým výtahem, aby jej bylo možno využít. Při stěhování hodnotných uměleckých předmětů je vhodné využít vozidla s vzduchovým odpružením a zvlášť citlivé předměty vybavit otřesovými čidly.

ab
ab
ab
ab
ab