Kategorie

Přírodní inspirace pro zařízení domova

Nejjednodušším způsobem, jak dostat do jakéhokoli bytu kousek přírody, je obklopit se jí pokud možno nenápadně a na každém kroku.

Pokud patříte k milovníkům přírody, pak jistě potvrdíte, jak vám v průběhu pracovního týdne příroda chybí. Zvolte tedy takové bytové doplňky, které vám ji budou připomínat na každém kroku.

Síla barev

Základem jsou samozřejmě přírodní motivy, především vzory květin, rostlin či zvířat, přičemž velkou roli hraje také barva. Vyzkoušejte jak se váš byt oživí a prozáří například světlounce zelenými závěsy s jemnými kvítky či květinová předložka do koupelny nebo třeba přehoz přes postel. Tyto motivy však mohou být použity také na tapetách či kobercích, zejména v dětském pokoji.

Přírodní stolování

Také stolování si můžete zpříjemnit ubrusem či prostíráním, které budou potištěny lehkými květinovými vzorky. Doplňkem, který vám přírodu přinese takřka na talíři, jsou přírodní motivy na miskách, hrnečcích či podnosech a v neposlední řadě talířích, které jsou dnes už k dostání i ve tvaru rozličných lístků.

Staré a nalezené věci

Pokud vlastníte starý proutěný koš po babičce, jeho místo rovněž není na půdě, ale můžete jej použít jako odkládací místo pro časopisy či pletení. Z nepoužívaného koše se rázem stane vkusný doplněk vašeho obýváku. Kromě proutěných košů můžete použít také jiné přírodní materiály, například sisal nebo bambus, ze kterých se vyrábějí různé roletky, tapety či košíky. Vhodnou dekorací, která navodí příjemnou atmosféru, mohou být rovněž různé kamínky z cest, které vám nejen přinesou další kousek přírody, ale jsou také nositelem vašich vzpomínek a zážitků. Rozličné kamínky jsou však dnes již k dostání také v obchodech v mnohých barvách a velikostech. Samozřejmě, že by v žádném bytě neměly chybět živé květiny. Jejich vhodnou alternativou mohou být také květinové vůně, které vám poskytnou například balené sušené květiny. Vyzkoušejte a uvidíte, že i ve vašem bytě se můžete cítit jako v přírodě.

ab
ab
ab
ab
ab