Kategorie

Připravte svůj byt či dům na jaro

Připravte svoje bydlení na příchod jara
Jaro je tady, naše smysly jsou na něj už dávno naladěné, naše duše natěšené. Co ale naše příbytky? Otevřete okna a pusťte jaro do svých domovů. Jeho veselé barvy vám prozáří pokoj i celý den a hned se vám bude ráno lépe vstávat.

Pestré barvy

Zatímco zima byla obdobím tichého klidu, vyčkávání a permanentní lehké ospalosti, jaro by nás mělo probudit. Rozbijte dominanci tlumených barev něčím veselým a zářivě barevným. Uvidíte, že jarní nálada bude následovat.

Nakupte pestré polštářky, nově natřete skříně nebo kuchyňské židle, pořiďte si barevnou sadu kuchyňského náčiní… jednoduše mějte před jarem náskok ještě dřív, než vyraší první kvítka.

Jaro je čas na změnu

Aniž byste hned investovali do nových věcí, zkuste změnit tvář svého bydlení změnou zavedeného nábytkového systému. Inovace může být malá i podstatnější, jde jenom o to, abyste ve svém všedním životě příliš nezpohodlněli a nezůstali zbytečně stát na jednom místě. O nic přece nejde – když nové uspořádání nebude tak docela fungovat, bez problémů se zase vrátíte ke starému.

Umyjte okna

Ano, tahle část bude trochu náročnější a pro většinu z nás ne právě zábavná, ale jednou za čas musí i na okna dojít. Kromě toho právě teď je na mytí oken ideální čas - zima venku není taková, aby se nedalo větrat, ale sluníčko zároveň není dostatečně palčivé, aby ukázalo každou zapomenutou šmouhu od stěrky.

Klíčem k úspěšnému mytí oken je totiž hlavně tolerance. Okno je skleněná plocha, na kterou přímo dopadá světlo – to znamená, že na ní vždycky budou vidět i drobné nedokonalosti. Netrapte se detaily a spokojte se s tím, že vaše okna nebudou vypadat zašle a nabídnou nerušený výhled.

Nechte vyčistit koberce

A poslední, ryze praktická věc. Pokud máte doma koberce, právě teď bude ideální je nechat profesionálně vyčistit. Alespoň jednou do roka potřebuje koberec zbavit odolnější, mastnější špíny, kterou vysavačem rozhodně ven nedostanete a která je tak příjemným prostředím pro roztoče.

ab
ab
ab
ab
ab