Kategorie

Připravte své bydlení na horké počasí

Připravte své bydlení na horké počasí

Minulé léto bylo teplotně rekordní. Jaké vychytávky připravit do bytu, abyste se neupekli ve vlastní šťávě?

 

Byť k nám oficiální léto přijde až za pár týdnů, nikdy neuškodí pár rad k tomu, jak se vyhnout vysokým teplotám v bytě. Obzvláště pokud léto bude tak teplé, jako bylo minulý rok. Lidé brali větráky a klimatizace útokem, proto, dokud je ještě čas, nezapomeňte si něco na rozvíření vzduchu také pořídit. Pokud doma nějakou z vychytávek již máte, vždy k tomu pomáhá zatáhnout závěsy, stínění má totiž své opodstatnění. Letní žár se přes něj nemá šanci dostat, prostory uvnitř zůstanou o několik stupňů chladnější. V kombinaci s větrákem nebo klimatizací u vás doma bude velmi příjemně. 

Sice nežijeme v jižní Itálii, přesto u nás teplé dny dokážou být utrpením. Obzvláště pak ve městě, v bytě bez zahrady. Italové na to mají své fígle - závěsy, které nechají přes den zatažené, ještě trochu namočí. Tím, jak se voda odpařuje, ochlazuje vzduch v interiéru. Namočit můžete i záclony - samozřejmě vždy s mírou. Pokud se vám nechtějí sundavat, použijte jednoduše rozprašovač na květiny. To vše opět napomůže k lepším teplotám v bytě.

Podobným trikem, jako je namáčení závěsů, je i napuštění vany nebo umyvadla studenou vodou. I tímhle se vzduch v domácnosti ochladí. Dále pak můžete využít velmi levnou variantu - variantu s ledem. Vezměte pár ledových kostek a vysypte je do mísy. Mísu s ledem pak položte před větrák, zapněte ho a pak už si jen vychutnávejte chladivý vzduch, který se díky větráku rozšíří po celé místnosti.  

Máte-li na dřevěné či plovoucí podlaze nebo na dlažbě koberce, zkuste je srolovat. Teplota v místnosti se tím samozřejmě nijak nesníží, chůze po studené dlažbě je ale rozhodně příjemnější než po koberci. Přispěje to tak k pocitu částečného ochlazení. Často lidé také nechávají přes den otevřená okna, myslí si, že tím tak vyvětrají. Pokud venku ale není větřík, ničemu tím nepomůžete, spíše naopak dostanete horký vzduch do bytu. Větrejte vždy ke konci dne, kdy teplota trochu poklesne. 

Nikdy nezapomeňte na své domácí mazlíčky, v létě se potřebují osvěžovat i oni víc než kdykoli jindy. Proto se vždy, než odejdete do práce nebo večer na drink, ujistěte, že mají plnou misku čerstvé vody. 

ab
ab
ab
ab
ab