Kategorie

Předsíň je vaše vizitka

(komerční sdělení) Je jen na vás co nakouknutím do předsíně svým návštěvám sdělíte. Předsíň je stále opomíjený prostor v bytě, přitom toto předsálí potřebujete stejně urgentně jako koupelnu či ložnici.
 

Proč je předsíň tak důležitá

Předsíň je zároveň společenská místnost, jelikož v ní vítáme své hosty, rodinu nebo přátele a zároveň se s nimi i v předsíni zase loučíme. Proč tedy nevěnovat této nepostradatelné místnosti pozornost. Při vybavování interiéru, většina z nás začíná vybavovat kuchyň, koupelnu, ložnici, dětské pokoje. Na předsíň se dostane řada až jako poslední, pokud vůbec. Měli bychom si uvědomit, že do předsíně nám kdykoliv může nahlédnout poštovní doručovatel, soused či jiná osoba, kterou nechceme zvát do bytu, ale potřebujeme s ní vyřešit určité záležitosti. Proto i předsíně si zaslouží být vybaveny patřičným předsíňovým nábytkem.

Jak vybavit předsálí v domě?

Někteří z nás vybaví předsíň kobercem, šlapákem, šoupnou do rohu regál, který má nahradit botník a je vystaráno. Výraz předsíň dobře vystihuje taky předsálí, což je obdobný výraz na tutéž místnost, která je součástí domu. Do předsíně patří předsíňové stěny, botníky, zrcadla, věšáky, odkládací plocha či police atd. Protože je předsíň především odkládacím prostorem, měla by těmto účelům i odpovídat svým vybavením. Zřejmě klíčové bude správné umístění botníku. Pokud nechceme, aby veškeré nečistoty zůstaly po bytě, v předsíni si ihned odložíme svou obuv do botníku a vyzvedneme si obuv domácí. Pokud žijete v domácnosti, kde jsou dva dospělí jedinci, stačí botník s odkládacím prostorem pro 8 párů bot. Máte-li děti, počítejte pro každé dítě 3 až 4 páry bot. Dávat pozor bychom si měli na rozházenou obuv v předsíni, vypadá to nevhodně a dále si pak roznášíte nečistoty dovnitř bytu. Nejen botník, ale i věšáková skříň nebo věšáková stěna patří do předsíně. Svrchní část oblečení bychom měli mít možnost pověsit na věšák nebo schovat do skříně. Každá vaše návštěva si zaslouží mít své bundy, zimní kabáty, čepice pověšené na věšáku nebo ve skříni. Vestavné skříně mohou vyřešit spoustu problémů s místem v předsálí.

Předsíňové stěny z masivu

Jste-li příznivcem přírodního materiálu, doporučujeme vám předsíňové stěny vyrobené z masivu. Kromě věšákových stěn můžete předsíňový nábytek doplnit o botník z masivu a zrcadlo v dřevěném rámu. Nábytek z masivu, aby zůstala zachovaná přírodní a originální struktura materiálu, bývá ošetřen ve většině případů bezbarvým lakem. Každá předsíň, ať je malá či velká si zaslouží být vybavena vhodným předsíňovým a hlavně funkčním nábytkem.

ab
ab
ab
ab
ab