Kategorie

Praha 7: Čtvrť, kde nejen bydlíme

Praha 7: Čtvrť, kde nejen bydlíme
Pro mnoho lidí může tato čtvrť být jen podivným koktejlem hipsterů, alternativních kaváren a velkého množství zeleně. Ale pro nás, srdcaře ze Sedmičky, znamená něco dočista jiného.

Když na tomhle malém kousku velkého města vyrostete, nebo na něm alespoň dlouhodobě žijete, neobyčejně vám přiroste k srdci, ať už chcete nebo ne. Jedním z důvodů je právě ta příjemná míra života a trocha ruchu v ulicích, kdy co metr narážíte na nějaký zajímavý podnik, ať už je to kavárna nebo hospoda.

Kam v Praze 7?

Pokud jde o letenské podniky, právě tohle spektrum patří na Praze 7 mezi ty nejzajímavější. Je tu kontrast všemožných bomb nejnovějších trendů, kam bychom mohli zařadit například Vnitroblok, a míst, kde se za posledních 50 let neudála jediná změna, čehož dokonalým úkazem je komunistická sámoška u sv. Antonína.

Vše na dosah ruky

Nejedná se ale jen o druhy podniků, které se na Praze 7 nacházejí, jde i o samotnou skutečnost, že ať už bydlíte na Letné nebo v Holešovicích takřka kdekoliv, máte vše na dosah ruky. O to nemožnější je pak vysvětlit přátelům odjinud, jaký je problém překonat vzdálenost celých pěti tramvajových zastávek, když nejdelší absolvovaná cesta tramvají je z Vltavské na Strossmayerák.

Holešovice versus Letná

Další specialitou typickou pro Pražáky ze Sedmičky je neschopnost odloučit se od té naší malé vesnice uprostřed velkoměsta. Jak tu jednou zapustíte kořeny, není cesty zpět. I přesto ale panuje mezi obyvateli určitá nevraživost, a to sice když konkretizujete, odkud z Prahy 7 pocházíte. Holešovice jsou bez výjimky nazývány Mokřadem a chraň vás před Leteňáky ruka páně, pokud bydlíte právě tam.

Prostě Praha 7! 

Ať už ale bydlíte na kopci nebo pod ním, jedno je jisté. Praha 7 není jen místem, kde bydlíme, ale místem, kde žijeme své životy a které utváří náš každodenní svět. Je to krásná a historická čtvrť, kde se již odehrálo nemálo příběhů a kde se jich ještě spousta odehraje.

Fotogalerie

+17
+15
ab
ab
ab
ab
ab