Kategorie

Pragointerier Living Fair 2007 – podzimní inspirace pro moderní bydlení

Ve dnech 6-9.9. 2007 proběhl na Výstavišti v Holešovicích 18. mezinárodní veletrh nábytku a bydlení Pragointerier Living Fair, který i tentokrát přinesl mnoho zajímavých inspirací…

Velkolepá přehlídka již poosmnácté

Po letní sezóně přichází sezóna výstav a veletrhů. Výjimkou není ani oblast bydlení, která má právě v těchto měsících zelenou. Mezi nejvýznamnější akce v oboru nábytkářství a vybavení interiérů patří veletrh Pragointerier Living Fair, který již léta otevírá své brány vystavovatelům, odborné i laické veřejnosti. Na letošním, 18. ročníku se na holešovickém výstavišti Incheba Expo Praha představilo 180 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí, a to z Polska, Portugalska, Slovenska a Senegalu.

Všechno na svém místě

Plocha všech částí Průmyslového paláce byla zcela zaplněna, přičemž výstavní plochu o rozloze 4906 m2 obohatilo hned sedmnáct nových vystavovatelů. Tak jako obvykle, i tento rok patřilo levé křídlo paláce expozici moderního nábytku. Zde jsme se setkali s tradičními ale i novými vystavovateli. Ze zúčastněných firem nás zaujala expozice moderního nábytku Nábytek Jandík, dále čalouněný nábytek a sedací soupravy od společnosti in-Elis, moderní sedací vaky Bag 4U, nábytek pro individualisty JV Pohoda, vestavěné skříně značek Sten, AZ skříně a Woodface a nábytková řešení od výrobců Delso a Elben. Pravé křídlo obsadili zejména výrobci a prodejci podlahových řešení. Zde nás oslovily expozice vystavovatelů Zahradník Parket, Podlahy Heth a IBC parkety. Mezi velkým množstvím nabízeného sortimentu jsme narazili také na stánky s vytápěním, bytovými doplňky a vybavením koupelen, kde nás upoutali některá řešení od firem Siko, Sapho a Vital Trend. Střední prostor byl zaplněn ložním prádlem, dekoračními tkaninami, bytovým textilem a nabídkou ložnicového nábytku včetně roštů a matrací. Mezi vystavovateli figurovaly jména společností jako například, Purtex, Centrum zdravého spánku nebo Jacques and partner.

Novinky a design

V krásné secesní hale paláce byl umístěn taky salon novinek a designu, kde se prezentovaly společnosti Levitus, Purtex, Dorian Dekor Gumotex, Petraco Easy Clean a Rosewood. Z uvedených účastníků nás upoutal nováček veletrhu, firma Levitus, která dováží keramické lampy a interiérové doplňky z Francie.

Vítězi soutěží

Jako každý rok i ten letošní byl spojen se soutěžemi Grand Prix a Nejlepší expozice. V soutěži Grand Prix se štěstí usmálo na již zmiňovanou společnost Levitus, která odbornou komisi zaujala kolekcí svítidel a váz. Ceny za nejlepší expozici byly uděleny následovně: 1.místo- expozice firmy Zahradník Parket, 2.místo- expozice firmy Levitus a 3.místo- expozice firmy Antico. Veletrh byl doprovázen bohatým doprovodním programem a pochopitelně veletržními slevami, které návštěvníci určitě ocenili.
ab
ab
ab
ab
ab