Kategorie

Pozvánka na výstavu sukulentních rostlin (nejen) do Brna

V cizině i u nás jsou spolky kaktusářů, kteří rádi a často pořádají výstavy kaktusů a jiných sukulentů (případně i bonsají). Návštěvníci se mohou kochat pohledem na pěstitelské úspěchy jednotlivých členů klubu, a protože opravdu je čím se kochat, nejeden z příchozích dostane chuť si některý z krasavců odnést domů.
I na to je pamatováno – výstavy bývají často prodejní a kromě kaktusů a sukulentů zde můžete získat užitečné pomůcky a literaturu, o množství užitečných informací od zkušených pěstitelů ani nemluvě. Kam se tedy můžete v tomto pošmourném zářijovém počasí vypravit?

7. - 14. 9. 2007 – Výstava sukulentních rostlin v Brně

Místo konání: skleníky botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity na rohu ulic Veveří a Kotlářská. Dovnitř se dostanete brankou z ulice Veveří, tedy nikoliv přes hlavní bránu Přírodovědecké fakulty MU na ulici Kotlářská. Botanická zahrada je vzdálena od centra Brna asi 10 minut chůze, příp. stačí dojet některým ze spojů (tramvaj 3,11,12,13, trolejbusy č. 25 a 26) na zastávku Konečného náměstí. Vystaveny budou sukulenty vč. kaktusů, tilandsie aj. bromélie, miniaturní orchideje a různé epifyty. Stejný sortiment z přebytků vystavovatelů bude možné zakoupit. Po celou dobu výstavy je zajištěna poradenská služba. Otevřeno od 9 do 17.30 hodin.

Další výstavy

Pokud nejste zrovna z Brna, nezoufejte, i pro vás tu máme pár tipů, kam se vypravit za krasavci v pichlavém fraku.
  • 13.-23. 9.  Podzimní výstava kaktusů a sukulentů v Praze Místo konání: Botanická zahrada Přírodovědné fakulty UK v Praze Na Slupi. Otevřeno denně od 9 do 18 hod.
  • 14 –15. 9. Okresní výstava ovoce, zeleniny, kaktusů, sukulentů a bonsají. Místo konání: KASS Chodov. Otevřeno v sobotu od 8 do 17 hod., v neděli od 8 do 12 hod.
  • 21.-23.9. Klub kaktusářů v Děčíně-výstava kaktusů a sukulentů v rámci výstavně prodejní akce Libverda 2007. Místo konání: Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda.
ab
ab
ab
ab
ab