Většina z nás tráví v interiérech budov téměř devadesát procent svého času. Celosvětově je znám syndrom nezdravých budov.
Škodliviny obsažené ve vnitřních prostorách budov působí na naše zdraví. Stavební materiály a vybavení interiéru jsou směsicí různých chemických a přírodních látek, které v kombinaci mohou tvořit nezdravé, často až životu nebezpečné prostředí.
Útok na zdraví ve vlastním bytě
Bolesti hlavy, podrážděnost, nespavost, únava, častá nachlazení nebo alergie, to jsou jedny z hlavních příznaků nezdravého prostředí. Je většinou velice těžké najít původce. Škodliviny často vycházejí zejména ze starších materiálů používaných v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, jako jsou lamináty, lepidla nebo barvy. Velkou měrou negativně působí i nejrůznější čisticí prostředky.
Hlavně větrat
Okamžitým řešením je větrání. Doporučuje se větrat pravidelně a důkladně, aby se v místnosti vyměnilo maximální množství vzduchu včetně škodlivých částic, plynů a mikroorganismů.
Jak větrat i v zimě a netopit při tom tzv. "pánubohu do oken" ? Co zajistí a kolik peněz ušetří rekuperace vzduchu naleznete zde!
Úvodní foto: archiv redakce