Kategorie

Potahové látky na vaší sedačku

Pokud tu a tam navštívíte obchod s nábytkem nebo s potahovými materiály, určitě si všimnete, že to, co vidíte mezi regály, se už opravdu značně liší od reality, kterou máte doma. Není divu, i v látkách a materiálech, které zdobí vaši sedací soupravu, dochází k postupnému vývoji.
Myslíte, že nejde udržet krok s novinkami na trhu, aniž byste museli každoročně investovat do nového posezení? Ukážeme si, že opak je pravdou. Je jasné, že potahové materiály pečlivě vybíráme už v okamžiku, kdy se rozhodujeme pro konkrétní sedačku. Ne vždy si ale po celou dobu využívání sedačky ponecháme původní potahy.

Moderní sedačky mívají poněkud odvážnější design

Kdy je třeba měnit?

Za několik let používání zjistíme, že i původně kvalitní povrch dostal "zabrat" a postupně se opotřeboval. Také se nám s postupem času můžou prvotní variace a materiály okoukat. V obou případech ale existuje řešení, a to i bez toho, abyste se museli vzdávat své staré sedací soupravy. Jestliže se rozhodnete, že skutečně stojíte o změnu, záleží pak na tom, jak ke změnám přistoupíte.

Nebojme se experimentovat s barvami

Když se o změny dělíme s odborníkem

Zachovalé sedací soupravy, které hodláme využívat mnoho dalších let, potřebují dohled odborníka, který konstrukci nábytku jednak ošetří, a jednak kvalitně potáhne námi vybranými materiály. Samozřejmě si můžeme nechat poradit i v tom, jakou látku, vzor a barvu vybereme, přesto je v takovém případě nejlepší, když zvážíme použití materiálu sami.
S Raiffeisen stavební spořitelnou si již dnes můžete splnit své sny. Využijte nabídku výhodných úvěrů a stavebního spoření. Spolehněte se na perfektní servis, vstřícný přístup a v některých parametrech dokonce výjimečné podmínky! Přesvědčte se zde

Pestrost nade vše

Poslední designerské trendy nám navíc nechávají dveře otevřené. Dávno jsou pryč doby, kdy byla celá sedačka včetně křesel a taburetek potažena stejnou látkou. Dnes naopak vítězí především kombinace barev a vzorů. Pokud vám nechybí odvaha ani fantazie, pusťte se do plánování sami a kombinujte i věci zdánlivě nezkombinovatelné – různě velké vzory, rozličné barevné odstíny a kontrasty. Pokud si ve výběru zase tolik nevěříte, nebo holdujete spíše jednoduchému a umírněnému stylu, nezkazíte nic ani kombinací lehkých pastelových barev v přírodních tónech. Stále moderní jsou pískové, okrové a smetanové odstíny. Nejlepší je pak doplnit takové posezení výraznými polštářky a taburetkami. Co se týče vzorů, mezi kterými můžeme volit, převládají zde spíše menší dekory. Mezi poslední hit patří pruhované vzory, které se dají výborně doladit s motivy na roletách nebo závěsech.

Novinkou jsou elastické potahy s přídavkem Lycry

Výběr materiálu

Krom barvy a vzorů musíte před samotným čalouněním vybrat také materiál. Mezi nejčastěji používané patří netkané textilie, zejména imitace broušené kůže z mikrovlákna. Tento materiál, zvaný také alcantara, je velmi pevný a také odolný proti oděru. Mimo jiné se dobře čistí a nevsakuje tekutiny. Tuto materiálovou variantu oceníme zejména, pokud vlastníme domácí mazlíčky. Z imitace kůže jdou totiž velmi snadno vysát nebo odstranit zvířecí chlupy. Tkané textilie jsou zřejmě oblíbenější, a to zejména pro svou cenovou dostupnost. Hlavním problémem je ale jejich čištění, které je mnohem složitější než u mikrovlákna. Na etiketě o údržbě nejčastěji zjistíme, že se dají takovéto textilie čistit pouze tepováním suchou pěnou, což sami doma nezvládneme. Kromě toho jsou tyto materiály také více náchylné ke špinění a propouštění vlhkosti.

Oboustranný potah

Když změny zvládneme sami

V posledních pěti letech se způsob obměny sedacích souprav značně zjednodušil. Na trhu se totiž objevily elastické potahy, které snadno na sedačku nasadíte a kdykoliv je můžete vyměnit. Problémem je jen to, že v takovém případě musí být vaše sedačka naprosto neporušená. Návleky se totiž nasazují přímo na původní potah a jsou k dostání ve třech standardních velikostech – na křeslo, dvojsedačku a trojsedačku. Kvalitní verze těchto potahů v sobě mívají i 5 % Lycry, což pro vás znamená, že se potah jednoduše přizpůsobí velikosti vaší sedačky, aniž by to bylo poznat. Elastické potahy jsou tvořeny v široké škále příjemných barev a ve třech základních provedeních – žerzeji, mikrovláknu a žakáru. Kromě toho mají všechny potahy uzpůsobenou povrchovou úpravu takovým způsobem, aby byly odolné proti skvrnám a zátěži. Většina výrobců dodává k potahům ve stejném provedení i návleky na polštáře.
Elastické potahy: • Potahy s elastickým volánem – pro retro styl vaší domácnosti se zajímavými vzory (od 800 Kč za jednomístné křeslo) • Potahy s žabičkovým efektem – nařasená varianta (od 1000 Kč za jednomístné křeslo) • Oboustranné potahy na zip – výrazné motivy, které lze měnit (od 2000 Kč za dvojmístnou sedačku) • Jednodílné potahy s elastanem – dokonale padnoucí (od 1300 Kč za jednomístné křeslo)
ab
ab
ab
ab
ab