Kategorie

Pořiďte si dřevostavbu!

Pořiďte si dřevostavbu!

Pochybným zahrádkářským přístřeškům už odzvonilo! Máme tu éru návratu k přírodě a o slovo se hlásí moderní dřevostavby.

dřevostavba v přírodě

Jezdit na víkend do zahrádkářských kolonií a trávit čas v zatuchlých domečcích z dob minulých? Ty už patří minulosti! V moderním světě se ke slovu hlásí dřevostavby na klíč - zkrátka elegantní a jednoduché příbytky, které si může snadno pořídit úplně každý a téměř kdekoliv! Nevěříte? Rádi vás o přednostech srubů a dřevostaveb přesvědčíme detailněji.

dřevostavba v lese

Sehnat levné, dostupné a přitom stále plnohodnotné bydlení je čím dál větší problém. Po finanční stránce jsou ale ceny dřevostavby naprosto bezkonkurenční. Dřevostavby v nejzákladnější podobě se dají pořídit už od 1 milionu korun! Podobně jako jurty totiž používají levnější materiál, který si však díky konstrukci zachovává silnou izolační schopnost i pevnost. V chatě nebo srubu tak můžete bydlet za skoro stejných podmínek, jako je tomu u “plnohodnotných” domů. Středověké chýše jsou minulostí - možnost zavedení elektřiny či vodovodu je naprostou samozřejmostí!

Netradiční dřevostavba

Dřevostavby jsou zkrátka ten správný typ retro! I zvenčí totiž vypadají nádherně a hodí se především do odlehlejších či zarostlejších oblastí. Na ostudu ale nebudou ani v hustěji osídlených oblastech - dřevěný design je totiž velmi versatilní a správnou kombinací povrchů a barev dáte vzniknout až futuristickému designu! Kombinace s kamenem či sklem se přímo nabízí.

dřevostavba na klíč v horách

Ušetříte také po stránce časové. Běžná dřevostavba může být dokončena už v řádu týdnů. Stěny z trámů můžete následně řádně zateplit a omítnout stejným způsobem jako u cihlových domů. Samozřejmě unesou také klasickou střechu a vstřícné jsou i k atypickým rozměrům oken nebo dveří. Okna i dveře se vám navíc musí do vašeho nového bydlení hodit a taktéž ladit. Nejen se stavbou, ale i s okolím. Podívejte se na zajímavé tipy, jak vybírat ta správná okna pro vaše nové bydlení. 

interiér dřevostavby

Ať už se rozhodnete pro víkendovou chatu nebo celoročně obyvatelnou stavbu, můžete si být jisti tím, že levnější a ekologicky šetrnější bydlení najdete už jen stěží. Moderní dřevostavba bude souznít s okolním přírodním prostředím a hodí se také do chráněných oblastí. S její pomocí bude váš domov či víkendová destinace jednoduše perfektní. A představte si ty inetriéry plné vůně dřeva! 

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab