Kategorie

Pořiďte si domů polohovatelný rošt

Pořiďte si domů polohovatelný rošt
Narovnejte si záda! Pamatujete si, jak vám rodiče nebo učitelé neustále říkali, ať se narovnáte? Věděli, proč to říkají. Skrčená páteř má špatný vliv na celé vaše tělo, kromě bolesti zad způsobuje i bolesti hlavy a nejr

Narovnejte si záda!

Pamatujete si, jak vám rodiče nebo učitelé neustále říkali, ať se narovnáte? Věděli, proč to říkají. Skrčená páteř má špatný vliv na celé vaše tělo, kromě bolesti zad způsobuje i bolesti hlavy a nejrůznější neurologické obtíže.

Jen málokdo ale dokáže celý den vydržet ve zdravé, vzpřímené poloze. Zvlášť těžké je to při práci nebo odpočinku v posteli.

Polohovatelné rošty poskytnou vaší páteři potřebnou oporu. Nadzvednutím části pod zády docílíte zdravé a přirozené polohy zad. Nastavte si rošt na vyhovující výšku, opřete se a relaxujte!

Kromě páteře si na polohovatelném roštu odpočinou i vaše nohy. Díky zvýšené části pod nohami vaše končetiny částečně odkrvíte a svaly se snadněji uvolní, navíc tak předejdete křečovým žilám a dalším cévním onemocněním, které ohrožují především osoby dlouho pracující v sedě nebo ve stoje.

Je lepší mechanický, nebo elektrický?

Výrobci standardně nabízí dva základní druhy polohovacích roštů. Základní rozdíl tkví v ovládání. Mechanické rošty musíte do požadované polohy nastavit ručně. U elektrických (neboli motorových) roštů zvolíte polohu pomocí ovladače. Pojďme si nyní oba typy polohovacích roštů představit blíže.

Mechanický rošt

Mechanické rošty jsou obvykle rozděleny na dvě části, přičemž část pod nohami lze nazvednout, ale zůstává rovná. Pro běžný odpočinek a relaxaci v posteli jsou ale naprosto dostatečné. Navíc jsou výrazně levnější než elektrické. Pokud vám tedy nevadí, že při změně polohy budete muset vstát v postele, pořiďte si mechanický rošt.

Elektrický rošt

Elektrické rošty ocení lidé, kteří rádi tráví v posteli celé dny, ať už dobrovolně, nebo ne (osoby upoutané na lůžko). Na rozdíl od mechanických roštů je můžete zvedat pomocí ovladače přímo vleže, o práci se postará zabudovaný motor pod roštem. Od mechanického se motorový rošt liší i tvarem, tvarují se totiž i pod koleny, odpočinek je tedy ještě o něco pohodlnější. Nevýhody jsou nutnost zapojení do elektrické zásuvky a vyšší cena.

Pořídit si můžete i vyklápěcí polohovací rošt, který vám usnadní přístup k úložnému prostoru pod postelí.

Na závěr přikládáme malé upozornění. Dejte pozor, jakou matraci na polohovatelný rošt umístíte! Některé matrace se totiž na polohovatelné rošty nehodí, ohýbáním byste mohli poškodit jejich jádro. Bez obav můžete ohýbat pěnové a latexové matrace. Na polohovatelné rošty však neukládejte matrace s vrstvou z kokosového vlákna a pružinové matrace.

ab
ab
ab
ab
ab