Kategorie

Pokoj pro hosty i v panelákovém bytě

Nevíte, kam na noc uložit hosty? Vlastní pokoj by byl fajn, ale bohatě postačí, když jim dopřejete trochu soukromí. Jak toho dosáhnout?
Mnoho z nás se nejlépe vyspí ve své ložnici na své posteli. Držíme se svých malých rituálů, které nám pomohou usnout, a důvěrný pohled na známé siluety v místnosti nás při náhlém nočním probuzení vždycky uklidní. Pro některé z nás je nocleh v cizím bytě nepříjemný, a proto bychom se měli snažit, aby se naši hosté cítili co nejlépe. Pokoj pro hosty by měl být zařízen útulně, a nemusí jít vždycky o samostatnou místnost sloužící jen k tomuto účelu.

Soukromí má cenu zlata

Vytvořit samostatný hostinský pokoj v běžném panelákovém bytě je zcela nemožné. Neznamená to ale, že se návštěva nebo hostitelé musí cítit jako ve výkladní skříni. Nikomu totiž není příjemné nechat se sledovat během spánku nebo těsně po probuzení, třebaže se jedná o blízké přátele či rodinu. Ideální pokoj pro hosty má úložný prostor i jednoduché posezení. Soukromí je důležité pro obě strany, a pokud nemá každá z nich svůj vlastní pokoj, lze alespoň část místnosti přepažit stylovým paravánem. Paraván sice není ani trochu zvukotěsný, umí ale naprosto dokonale zamezit zvědavým očím pohled na pohovku. Taková pomůcka se hodí hlavně tehdy, je-li místnost průchozí. Představte si pomyslnou cestu svým bytem nebo domem, kterou musíte nutně absolvovat při ranním vstávání, a za hostinský pokoj pak zvolte tu místnost, která se dá z této cesty pohodlně vynechat. Nezapomeňte si už večer připravit vše, kvůli čemu byste ráno zbytečně rušili. Vaši hosté tak budou mít co největší klid.

Pohodlná postel je základ

I kdybyste svým hostům nemohli dopřát nic jiného, pohodlné lůžko je ze všeho nejdůležitější. Nevyhovující kvalita postele může být důvodem předčasného odjezdu návštěvy nebo se v lepším případě projeví mrzutostí a nechutí do naplánovaných akcí. Do hostinského pokoje proto pořiďte takovou matraci, která bude vyhovovat většině vašich známých, počítejte ale s šířkou nejméně 160 cm. Hostům dopřejte pohodlnou postel, Zdroj: michelsick, www.sxc.hu Vyhovovat může i nafukovací postel/matrace, která se dá využít i v případě, že pokoj pro hosty nemáte. Nafukovací postel je připravena za necelé dvě minuty a některé z luxusnějších variant lze použít pro dlouhodobé spaní.

Hostům dopřejte úložné i odkládací prostory

Hostinský pokoj je třeba vybavit nejen kvalitní postelí, ale i úložným nebo alespoň odkládacím nábytkem. Místo rozměrných skříní dobře poslouží komoda se zásuvkami a věšák neboli němý sluha. Dá se sehnat v různém provedení, většinou ale obsahuje několik odkládacích pater pro kalhoty, kravaty, šály, pásky, košile, sako nebo svetry a na některé se hosté mohou i pohodlně posadit. Pokud nemáte pokoj pro hosty, němý sluha vám vytrhne trn z paty. Dvojpostel pro hosty by měla být konstrukčně jednoduchá a lehká.

Co by v pokoji pro hosty nemělo chybět?

Ideální pokoj pro hosty bude mít vše, co byste našli i v hotelových pokojích. Nejvíce se cení samostatná koupelna a toaleta, kde hosté najdou vše potřebné od kartáčku na zuby až po župan. Samozřejmostí by mělo být čisté povlečení a polštáře navíc (zde postačí polštáře malých rozměrů 40 x 40 cm). Pro jednoh postačí jednoduchý rozkládací gauč. Dále nezapomeňte na osvětlení, kromě stropního světla je nutné připravit i lampičku, která může stát vedle postele na nočním stolku. Do pokoje můžete dát i TV, rádio, psací stůl a židli nebo také křeslo. Do hostinského pokoje vyberte světlé a neutrální barvy, aby se hosté u vás cítili co nejlépe.
ab
ab
ab
ab
ab