Kategorie

Pojďte s námi na tah

Topná sezóna začala a opět se začínají rozvíjet obsáhlé diskuze o tom, jak vydat co nejméně peněz za topivo, jak šetřit kotel, aby dlouho vydržel a co udělat pro to, aby topení bylo radostí a ne trápením. Zvláště tehdy, když stále přikládáme a teplo nikde.
Jedním z předpokladů efektivního spalování je správný tah komína, který je po stavební stránce konstrukčně vázán na spotřebič. Funkci komína však ovlivňují i další vlivy. Mimo jiné mezi ně patří povětrnostní podmínky (déšť, vítr, nízký atmosférický tlak), jejichž působení částečně omezíme  pojistkou proti zpětnému tahu spalin. Ani to však leckdy nestačí k tomu, abychom vyřešili problém se špatným komínovým tahem.

Každý obytný prostor zpříjemní vůně praskajícího dřeva a teplá zář plamenů

Komínu pomůže klobouk

Trochu opomíjeným konstrukčním prvkem komína, který dokáže v mnoha případech pomoci, jsou komínové hlavice. Ale nezapomínejme, že každý komín je vlastně jedinečný - výběr komínové hlavice proto vyžaduje individuální řešení.

Před nákupem hlavic se vyplatí odborná konzultace s kominickou firmou

Správný tah pro správný tah

Správná volba a odborná montáž komínové hlavy ovlivní proudění větru a tím i tahové podmínky v komíně, což se samozřejmě projeví ve spotřebě paliva a následně i ve zkvalitnění hoření. Vždyť víme, že vyšší tah má výrazný vliv na snížení tepelného výkonu spotřebiče a naopak, přetlak v komínovém průduchu spalování tlumí a může dokonce vést ke zpětnému pronikání spalin do místnosti. Kromě zlepšení regulace tahu komínové hlavice mechanicky chrání ústí komína před dešťovými nebo sněhovými srážkami, což prodlužuje jeho životnost a v neposlední řadě plní i funkci estetickou.

Na trhu najdeme rotační komínové hlavice v široké škále rozměrů i tvarů

Vyberte tu správnou

Pro kratší komíny od krbů, pecí a kotlů na tuhá paliva se vyrábí komínová hlavice  Dragon. Je konstrukčně řešena tak, aby se vždy natočila po větru, který vytváří v komíně podtlak a plynule odtahuje spaliny. Hlavice současně brání i zpětnému tahu, zapršení a zasněžení do komína. Výrobek je z nerezu, takže je extrémně odolný proti nepříznivým vlivům počasí včetně komínových zplodin. V nabídce jsou varianty hlavice samostatné a hlavice s odklápěcí základnou. Rotační komínová hlavice Turbowent se používá při nedostatečném tahu v komíně především na plynná paliva. Je určena na komínová tělesa od průměru 150 mm do průměru 300 mm. Turbína se používá na komíny pro zlepšení tahu a pro trvalé odvětrání komína i mimo topnou sezónu.
ab
ab
ab
ab
ab