Kategorie

Podlahové vytápění

Hlavně ať je teplo od nohou, slýchávali jsme již od našich babiček. A měly svatou pravdu. Podlahové vytápění tak prospívá nejen našemu zdraví, ale i naší peněžence. Ve srovnání s vytápěním klasickým je totiž mnohem ekonomičtější.
Při běžném vytápění radiátory se teplý vzduch rychle dostává vzhůru a zůstává u stropu, kde nám nepřináší žádný užitek. Podlahové vytápění sálá teplo mnohem pozvolněji. Nejdříve se prohřívá spodní část interiéru, která by při běžném vytápění zůstala studená. Vytváří se tak příjemné tepelné klima.

Teplá podlaha je příjemná pro naše mazlíčky i pro nás

Pro koupi bytu či domu můžete využít úvěr Nízká hyposplátka od Raiffeisen stavební spořitelny. Čekejte bezkonkurenční úrok úvěru 3,5% p.a. Přitom měsíční splátka milionového bytu bude činit 5 750 korun! Zde se dozvíte více

Prospívá našemu zdraví

Podlahové topení je vhodné i pro alergiky a osoby trpící dýchacími problémy. Teplo stoupá z podlahy velmi mírně - tím je omezeno proudění vzduchu a víření v něm obsažených prachových částic.

Šetří náklady za energii

Srovnáme-li klasické vytápění pomocí plynového nebo elektrického kotle a radiátorů s podlahovým vytápěním, zjistíme, že náklady u prvního způsobu jsou vyšší. Aby se vyhřály stěny místností, musíme dům přetápět a zvýšit teplotu o 2 – 3°C. Z podlahového topení však vychází sálavé teplo, které se šíří z podlahy rovnoměrně. Místnosti tak mohou být vytápěny trvale na teplotu až o 3°C nižší. Ještě k tomu se omezí vzniku teplotních rozdílů v různých částech místnosti.

Renomovaní dodavatelé zaručují i více než padesátiletou životnost soustav

Typy podlahového topení

1. Teplovodné Teplovodné vytápění se skládá z plastových hadic, kterými protéká voda. Ta je ohřívána kotlem, případně  jiným alternativním zdrojem (solární kolektory). 2. Elektrické Elektrický podlahový systém tvoří elektricky vytápěné rohože. Ty se kladou pod podlahovou krytinu s vysokou tepelnou vodivostí.
Výhody elektrického systému oproti teplovodnímu • Místnost se vyhřeje rychleji. • Teplotu můžeme snadněji regulovat. • Investiční náklady jsou nižší.
3. Fan-coil Fan-coil není přímo typ podlahového topení. Jedná se o zařízení, které je umístěno v podlaze a je kryto mřížkou, kterou se dostává ven teplý vzduch. Fan-coil se umísťuje nejčastěji pod balkónová či francouzská okna, do zimních zahrad nebo kolem vnitřních bazénů. V interiéru nijak neruší, tato zařízení jsou jednoduchá a nenápadná. Dokáží však vysoce zvýšit komfort bydlení. V zimě je využijeme k vytápění, v létě k ochlazování.
 Jak fan-coil funguje? V podlaze jsou nainstalované nerezové nebo hliníkové žlaby s výměníkem tepla a odvzdušňovacím ventilem na horkou vodu. Vyfukovaný nebo stoupající teplý vzduch vytváří v daném prostoru příjemné klima.

Rozvody teplovodního podlahového topení

Podlahové krytiny vhodné k podlahovému vytápění

• Keramické dlaždice Jsou nejoblíbenější alternativou pro podlahovou krytinu v souvislosti s podlahovým vytápěním. Dlaždice mají dobrou tepelnou vodivost, snadno se udržují a jsou příjemné na dotek. • Laminátové podlahy Výběr u laminátových podlah je skutečně široký. Můžeme si vybrat imitaci přírodních materiálů, ať již dřeva nebo kamenné dlažby. Na trhu jsou i typy, které tvoří nejrozmanitější obrazce, tvary a motivy. Laminátové podlahy se stále těší vysoké oblibě, nový trend však směřuje spíše k přírodním materiálům.

Nejoblíbenější podlahovou krytinou je dlažba a laminátová podlaha

• Dřevo Dřevěné podlahy jsou krásné a oblíbené. Pro svoji tepelnou vodivost jsou rovněž vhodné pro podlahové vytápění. Nevýhodou dřeva je bezesporu to, že postupným vysušováním, a naopak působením vlhkosti se může lehce měnit jeho tvar a struktura. • Bambus Je přezdíván materiálem budoucnosti. Je to nejrychleji rostoucí dřevina. Čím víc se řeže, tím rychleji roste, což je pro dnešní dobu pozitivní jev. Má však také výborné technické vlastnosti, je pevný a odolný. • Korek Korek je ekologický a zdravý. Je vyráběn z kůry korkového dubu, který roste v oblasti západního Středomoří. Pro podlahové vytápění je vhodný, musíme však dbát zvýšené opatrnosti při jeho kladení – obzvlášť pak na jeho finální úpravu. Pokud tyto postupy podceníme, můžeme být z konečného výsledku zklamaní.
ab
ab
ab
ab
ab