Opravy plochých střech jsou, vzhledem k tomu, o jak exponovanou část stavby jde, hlavně v případě staveb staršího data vzniku časté a nutné. O tom, jak k nim přistupovat, rozhoduje jednak skutečnost, do jaké míry je narušena funkčnost střechy, a také to, jak velké prostředky chceme do opravy investovat.
Drobnější poškození střech z asfaltových izolačních pásů je možné provádět lokálně – jen v místech, kde je povrch pásu narušen. V tom případě ale musíme mít jistotu, že ostatní plocha střechy je v dobrém stavu.
Záplaty i „nový kabát“
Pro opravu použijeme „záplatu“ ze stejného materiálu, ze kterého je i podklad. Mějme přitom na paměti pravidlo, že tato záplata musí svým rozměrem na všech stranách přesahovat poškozené místo nejméně o 10 centimetrů. U asfaltových pásů ji pak natavíme plamenem. Pro značně poškozené povrchy střech - a také pro střechy, jež byly po léta „opravovány“ pouze vrstvením dalších a dalších asfaltových pásů - se doporučuje stržení celé původní hydroizolační vrstvy a její nahrazení novou krytinou. Méně pracným způsobem je překrytí původní krytiny novou fólií, nejčastěji z měkčeného PVC, ukotvenou do podkladu. Nová fólie se v tomto případě ještě oddělí od původní vrstvy textilií.
Spoříte se státní podporou a připravujete rekonstrukci koupelny nebo kuchyně? Raiffeisen stavební spořitelna pro Vás má stavební úvěr. Ovšem proč nevyužít našich služeb i pro koupi bytu nebo domu? Vždyť možností je hned několik! Přesvědčte se zde