Střecha je jednou z nejvíce zatěžovaných konstrukčních částí domu. Na tom, jak je odolná a zároveň jak kvalitní má izolační vlastnosti, závisí do značné míry fungování celé stavby. Plochá střecha navíc často musí plnit například funkci terasy, nebo je realizována jako "zelená střecha". Není proto divu, že u takto exponované části stavby jsou zároveň vysoké nároky na provedení, ale i značné riziko závad nebo nedokonalých projektových řešení.
Na to, jak bude plochá střecha sloužit, mají vliv klimatické podmínky, intenzita slunečního záření nebo deště, kterým je střecha trvale vystavena, ale také exhalace a intenzita spadu škodlivin. S těmito vlivy je nutné počítat už při plánování a projektování střechy.
Střecha v ohrožení
Slunce urychluje stárnutí vnějších vrstev krytiny ploché střechy, „kyselý déšť“ a další chemické vlivy způsobené škodlivinami v ovzduší pak také přispívají k rychlému opotřebování povrchu i klempířských součástí. Také zeměpisná poloha a klimatické podmínky jsou při projektování ploché střechy důležité. Nejen ve vyšších polohách se musí počítat s působením sněhu na izolaci střechy, ale i se statickým zatížením, které může způsobit sníh. To, že letošní zima taková rizika nepředvedla, neznamená, že nehrozí - vzpomeňme jen na propadlé střechy hypermarketů během zimy 2005/2006!
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde