Kategorie

Pískoviště pro námořníky

„Skloubit hru dvou kluků rozdílného věku není snadné. Jeden by si nejraději stále hrál na pískovišti, ten druhý se po chvíli začne nudit,“ postěžovala si nedávno sousedka. A najednou bylo ticho, klid, kluci se neprali.
Rodiče jim totiž vyrobili pískoviště ve formě lodě. Jako základ slouží betonové obrubníky zapuštěné do země společně se železnými konzolami, do nichž je našroubovaná dřevěná lodní nadstavba. Boční okraje plní funkci laviček.

Obyčejné pískoviště se dá ozvláštnit domečkem a průlezkami

Co z čeho

Dno pískoviště je opatřeno roštem, aby nedocházelo k mísení zeminy s pískem a aby přebytečná voda rychle odtékala. Doprostřed pískoviště je umístěn stožár, kde po celé léto vlaje pořádná pirátská vlajka. Stožár poslouží i proti sálajícímu slunci – stačí připevnit plachtu pomocí prádelní šňůry a dvou záclonových kroužků. Přední paluba je vybavena kotvou a prostor pod ní slouží k úschově hraček. Okolí pískoviště je vydlážděno zbytky a odřezky dlaždic ze stavby domu.

Pískoviště v domečku

Všichni rodiče vědí, jak je těžké vytvořit něco, co by bylo estetické a zároveň bezpečné i pro nejmenší děti. Vhodné uspořádání prostoru pro hru mnohé vyřeší. Inspirujte se následujícím návodem. Celodřevěnou stavebnicovou konstrukci o půdorysu 3 × 3 m tvoří hlavní kostra sestávající ze čtyř rovnoramenných trojúhelníků o délce ramen 3 m. V přízemí je kryté pískoviště, nahoře pak domeček s podkrovím a terasou. Celou sestavu doplňují schody naproti se skluzavkou a oblíbená zavěšená houpačka. Pro cvičení a prolézání slouží ribstoly a žebřík. Stavba poskytuje dětem dostatek prostoru pro hry plné fantazie.

Na pískovišti s domečkem se bude líbit všem dětem

ab
ab
ab
ab
ab