Kategorie

Pět věcí, které vám zbytečně zabírají místo

Říkáme jim předměty denní potřeby, ale to neznamená, že je opravdu potřebujeme. Někdy stojí za to zvážit, jestli by nebylo lepší poslat je dál. Nářadí pro každou příležitost Taky máte doma šroubováky, které jste nepouž

Říkáme jim předměty denní potřeby, ale to neznamená, že je opravdu potřebujeme. Někdy stojí za to zvážit, jestli by nebylo lepší poslat je dál.

Nářadí pro každou příležitost

Taky máte doma šroubováky, které jste nepoužili posledních pět nebo deset let? Taky si necháváte každý klíč a matici, které jsou přibaleny k novému nábytku? Možná přišel čas projít krabici s nářadím a realisticky zvážit, co se vám opravdu hodí. Kdo musí vzít do ruky šroubovák, případně zaplatit opraváře? To samé platí pro jakékoli jiné náčiní, ať už to jsou potřeby pro ruční práce nebo sada speciálních obraceček. Pokud je vezmete do ruky jen při úklidu, radši jim najděte nový domov.

Talíře pro celou armádu

Když už jsme u kuchyňských potřeb, všimli jste si někdy, jak se ve vaší kredenci hromadí talíře nebo hrnečky? V případě talířů a misek jich dokonce bývá tolik, že se k těm spodním leckdy nedostanete celá léta. Zvažte, kolik nádobí u vás skutečně projde během týdne permanencí, a s ostatním se rozlučte. Případně můžete nádobí navíc uložit pro případy, kdy budete hostit větší počet lidí. Pokud se to ale běžně nestává, pravděpodobně bude lepší se jich zbavit.

Vázy na květiny

Vázy jsou zvláštní fenomén, dalo by se skoro říci přírodní úkaz. Existují v podstatě jenom dvě základní situace: Buď nemáte doma žádnou, a tím pádem vám chybí, když třikrát do roka potřebujete do něčeho dát čerstvě řezané květiny, nebo máte vázy minimálně tři a sotva využijete jednu. Bude to sice náročné, ale zkuste najít kompromis mezi těmito dvěma stavy. Většině domácností jedna váza bohatě stačí. Víc jich pořizujte jenom v případě, že máte ve zvyku zdobit svoje obydlí květinami neustále.

Časopisy za poslední dekádu

... nebo možná ještě delší období. Proč je tak často nejsme schopni vyhodit? Zřejmě za tím vězí romantická představa, že si kdykoli můžeme sednout, pročítat stará vydání oblíbených magazínů a vzpomínat. Jenomže než k takovému okamžiku dojde, na naše stohy tiskovin stokrát sedne prach, který budeme muset stokrát utřít, a při každém úklidu nás napadne, jestli by neměly raději putovat do kontejneru na papír.

Kabely, součástky a příslušenství k elektronice

Je samozřejmě úplně v pořádku mít doma kabeláž k věcem, které skutečně používáte. Ale ne vždycky to tak funguje. Kabely jsou totiž věci, které téměř nikdo z nás nevyhazuje, i když pro ně nemáme využití nebo příslušná elektronika už dávno dosloužila. Projděte krabici, kde skladujete pečlivě uložené kabely (pokud takovou nemáte, možná by stálo za to si ji pořídit) a nemilosrdně vytřiďte všechny, které si necháváte už jen tak, pro všechny případy.

ab
ab
ab
ab
ab