Kategorie

Pět tipů pro jednoduché zdobení velikonočních vajíček

Nechcete zdobením velikonočních vajíček strávit hodiny? Máme tipy na jednoduché metody dekorace, které vás nebudou stát téměř žádné úsilí.

Ne všichni v sobě máme výtvarný talent, a ne každý z nás také miluje ruční práce. Přesto se nám velikonoční výzdoba líbí - přináší do bytu barvy a sváteční náladu. Jak to tedy zařídit, aby vaše Velikonoce byly originální, ovšem s minimálním úsilím?

Kovový lesk

Metalické barvy seženete v obchodech s výtvarnými potřebami běžně. Pro jistotu se zeptejte, jaký druh by se nejlépe hodil pro zdobení vaječné skořápky, ale fungovat by mělo cokoli, co seženete například v prodejnách barvy-laky pro nátěr dřeva a jiných porézních materiálů. Ještě snazší bude koupit nástřik ve spreji, v tomto případě ale musíte pracovat opatrně a při práci chránit okolní plochy igelitem. Výsledek? Luxusní efekt za pár minut.

Křepelčí miniatury

Další možností je nechat přírodu, aby pracovala zcela za vás. Některá vejce jsou totiž zdobená sama od sebe, například ta malá křepelčí. Zbývá už jenom nakoupit malé košíčky nebo hnízda, případně je posadit do květináče se zelenou trávou.

Kropenatá krása

Nechce se vám shánět vajíčka křepelek? Roztomile kropenatá vejce můžete snadno vyrobit i z těch slepičích. Stačí vzít jednobarevná vajíčka - ať už přirozeně bílá a hnědá nebo stejnoměrně obarvená - a postříkat je barvou z rozprašovače na vodu. Ještě snazší metoda spočívá v namočení obyčejného plastového brčka do barvy a fouknutí. Jen dejte pozor, abyste barvu omylem nenasáli.

Křídou jako na tabuli

O tabulové barvě jsme už na Světě bydlení také několikrát psali. V základní černé, modré nebo zelené bude nejlépe evokovat školní tabuli, v pestrých barvách zase umožní bláznivé kombinace. Stačí už jen pokreslit křídou. Tento postup samozřejmě raději použijte pro vejce vařená natvrdo než pro vyfouknuté skořápky, ty by totiž nemusely tlak křídy při kreslení snést.

Jednoduchý modrotisk

I pro ctitele klasiky tu máme jeden snadný tip. Modrotisk připomíná kroje a dobře se hodí do lidových aranžmá ve spojení s přírodními materiály. Efekt modrotisku přitom získáte velice jednoduše; stačí vajíčka natřít modrou barvou (případně polepit modrým papírem či textilem) a vytvořit na nich vzory z bílých teček. Když některá vejce naopak necháte bílá a ozdobíte je modrou barvou, vznikne prostý a přitom efektní kontrast.

ab
ab
ab
ab
ab