Kategorie

Pět důvodů, proč si zamilujete masivní nábytek

(komerční sdělní) Podívejte se na pět pádných důvodů, pro které už masiv za nic na světě nevyměníte.

1. Přinese do domácnosti vřelost a přívětivost přírody

Člověk potřebuje k životu dotek přírody. A pro člověka městského to platí dvojnásob. Nemusíte chodit do lesů a objímat stromy – nechte masivní dřevo obejmout vás, přímo u vás doma. Nábytek z masivu má schopnost předávat do okolí pocit solidnosti a jistoty, a také naplnit místnost či byt atmosférou pohodlí a útulna.

Masivní dřevo žije, a život přináší i k vám domů

Krom toho však dřevo především žije! I léta po vytěžení, zpracování a vybroušení do tvarů dle poslední módy z něj stále cítíte někdejší spojení s přírodou. A masivní dřevo také dýchá a pracuje. Díky tomu nikdy nepůsobí chladně a odtažitě, ale jako živoucí součást vašeho interiéru.

Dřevo vnáší rovnováhu a klid

Kdo někdy vešel do místnosti vybavené masivním dřevěným nábytkem, musí nám dát za pravdu. Ne náhodou si vlivní a úspěšní lidé na vysokých postech vybavují své pracovny i odpočivárny právě masivem. Také masivní ložnice mají blahodárný vliv na kvalitu spánku a života. Tyto pocity pramení nejspíše z pradávných lidských pudů a jsou neoddiskutovatelným benefitem dřevěného nábytku. Vždyť právě duševní pohoda je (zvláště v současné době) minimálně stejně důležitá, jako ta fyzická. A mimochodem, i v tomto ohledu masivní dřevo exceluje!

2. Evokuje skutečný luxus namísto laciného pozlátka

Ačkoliv se to může zdát bláhové, nábytek skutečně vnímáme nejen zrakem. Proto na první pohled rozeznáme, zda před námi stojí nafintěný kousek dřevotřísky a lamina, nebo nefalšovaný kus skutečného dřeva. Hmat, sluch, čich – to vše nám umožňuje instinktivně odhalit, že v nábytku skutečně spočívá duše a hmota dřeva.

Toužíte po honosném interiéru? Volte masivní dřevo!

Právě tyto vlastnosti jsou skutečně určující pro celkový výraz vašeho bytu. Klasik praví, že lesk moderny osloví, ale do solidnosti masivu se zamilujete. A je to přesně tak: ať už chcete vytvořit přívětivé prostředí pro sebe, nebo reprezentativní zázemí pro své klienty, masivní dřevěný nábytek je tou správnou volbou.

3. Nikdy nebude stejný, jako má soused

Hledáte v nábytku osobitost, či zkrátka nechcete svůj byt proměnit v kopii nábytkářského letáku? V obou případech vám masiv zcela vyhoví. Jde o přírodní materiál, který byl utvářen nezávisle na člověku, a tak nikdy dva kusy nábytku nebudou stejné.

Nábytek dle vašeho gusta a přání

Sebedokonalejší technologií výrobce zkrátka nepřebije přirozenou krásu a individualitu, která z dřevěného nábytku dýchá. Krom toho – masiv nabízí mnoho možností finálních úprav, ale i změn v sestavení. V zásadě není problém přizpůsobit třeba váš nový masivní obývák na míru potřebám a prostorovým dispozicím. Dobrý výrobce vám nechá volnou ruku!

4. Vydrží vám do konce života

Pocit pokojnosti a jistoty není jediným benefitem, vyplývajícím z bytelné konstrukce masivního dřevěného nábytku. Tím hlavním je totiž jeho faktická odolnost. Dobře ošetřený masivní nábytek vydrží po mnoho desítek let a čas mu na kráse neubere, právě naopak! Zub času ani hrubší zacházení – nic z toho se na masivu takřka nepodepisuje. A případné opravy či úpravy vzhledu pak provede každý zručný stolař, takže váš nábytek může sloužit další desítky let.

5. ... a bude stále v módě!

Většina lidí se dostane časem do fáze, kdy chce mít zařízení interiéru vyřešeno natrvalo. Samozřejmě, i běžný nábytek něco vydrží. Zpravidla však zastará a přestane se vám líbit ještě dříve, než dojde ke konci své životnosti.

Krása masivního dřeva časem zraje

Oproti tomu, masivní dřevěný nábytek, pořízený před 10, 20 i více lety, vypadá stále reprezentativně. Neklamně dává najevo svou skutečnou, nominální i historickou hodnotu. Masiv je zkrátka evergreenem, který nestárne – pouze zraje!

Závěrem: kde masivní dřevěný nábytek koupit?

Jak z článku vyplývá, výroba masivu je neporovnatelně náročnější, než výroba nábytku z jiných materiálů. Výrobců masivního nábytku tak ubývá a těch skutečně špičkových je jako šafránu. Z nejlepších můžeme doporučit značku Seart. Jejich nábytek se drží stabilně na vrcholu sortimentu, a to díky řemeslné preciznosti i kráse jednotlivých designových kolekcí. Na své si přijdou milovníci klasiky, ale i moderního a stylizovaného nábytku z masivního dřeva. A firma Seart také nabízí vše, co je pro spokojeného klienta důležité: přehledný eshop, individualizaci nábytku a dopravu až domů. Pokud se vám myšlenka interiéru vybaveného masivním dřevěným nábytkem zalíbila, doporučujeme zavítat rovnou na stránky Seart.cz. Díky nim získáte představu o tom, jak má masiv správně vypadat!

ab
ab
ab
ab
ab