Kategorie

Pět argumentů pro posuvné dveře

Někdy stačí jen přemýšlet trochu nekonvenčně. Jak tedy poznáte, že jsou posuvné dveře to pravé pro vás? Zkuste se řídit následujícími pravidly.

Jako volitelný předěl

Někdy chcete, aby byla kuchyně s obývacím pokojem propojená, a jindy je zase potřebujete zvukově i pocitově trochu oddělit. Není problém. Posuvné dveře vás zbaví nutnosti si vybírat a umožní takové řešení, jaké se v danou chvíli zrovna hodí. Podobně můžete volitelně oddělit i schodiště, komoru v menší kuchyni a vůbec jakýkoli prostor, který by měl umožňovat snadný přístup, ale zároveň jej nechcete mít pořád na očích.

Nová tvář pro starý šatník

Ať už skladujete oblečení v šatní skříni, nebo jste šťastnými majiteli šatny, posuvné dveře byly stvořeny mimo jiné právě pro tyto příležitosti. Nejsou zde nároky na velkou zvukovou izolaci, obvykle se nedostává prostoru... Připočtěte k tomu fakt, že posuvné dveře mohou sloužit i jako dekorace, která nezabere žádné místo navíc. Nechte si je vyrobit na míru a pojednejte je v zajímavém výtvarném duchu, případně jednoduše dejte přednost minimalismu japonského stylu.

Jako designérský trik

Už dříve jsme na Světě bydlení psali o triku, který spočívá v optickém zvětšení malého okna: Stačí prodloužit záclonovou tyč tak, aby rozhrnuté závěsy nezasahovaly do okenního otvoru. Podobně se však dá kouzlit i s posuvnými dveřmi. S pomocí posuvných dveří můžete ozvláštnit nevzhledně malý průchod do vedlejší místnosti, případně změnit dojem z malého výklenku, který vám slouží jako úložný prostor.

Mobilní stěny v otevřeném bytě

Trend open-space bydlení ještě nepominul a zřejmě jen tak nezmizí, protože loftové byty mají svůj neoddiskutovatelný půvab. Častým argumentem proti nim bývá nedostatek soukromí, i s tím se však dá něco dělat. Posuvné dveře totiž nemusí být jenom dveřmi, mohou se jednoduše stát také stěnou. V tomto případě stěnou mobilní, předurčenou k tomu, aby variabilně měnila podobu jednoho velkého, spojitého prostoru. Systém takových posuvných desek vlastně způsobí, že budete mít bytů hned několik, každý s jiným půdorysem.

Jen tak pro krásu

Posuvný panel je jeden z nejvhodnějších prvků, pokud chceme spojit užitnou hodnotu s hodnotou estetickou. To nicméně neznamená, že bychom jej nemohli použít čistě pro dekorační účely. Jde například o zajímavý způsob, jak v místnosti vystavit nástěnná umělecká díla. Už dříve se v měšťanských domech často používal systém, kdy byly obrazy zavěšeny na kladce pod stropem a daly se libovolně přemisťovat. Vy můžete něco podobného provést s dekorativním panelem, který byl původně určen jako zástěna.

ab
ab
ab
ab
ab