Kategorie

Pergoly - jakou zvolit?

Jakou zvolit pergolu?
Léto je v plném proudu a vy možná přemýšlíte o vylepšení vaší zahrady. Napadlo vás rozšířit odpočinkový prostor o pergolu?

Jedním z mnoha řešení jsou dřevěné zahradní pergoly, které jsou zároveň i nejčastějším typem. Přírodní materiál je nejen dostatečně pevný, ale nechybí mu ani vkusnost. Dřevěná pergola vypadá v jakémkoliv prostředí dobře. Nejvíce se ovšem hodí k chatám či jiným druhům dřevostaveb.

Dalším velmi častým typem jsou například markízy. Jsou levnější než pergoly, dobře vypadají a jsou snadno udržovatelné. Jejich nevýhodou je ovšem výdrž. Nebavíme se zde samozřejmě o žádném bytelném materiálu, ovšem k zastínění sluníčka to bohatě stačí.

Pokud máte moderní stavbu, nejlepším řešením pro vás bude přistavit pergolu z hliníku. Tento kov je v současnosti velice trendy a využívá se i při stavbě jiných typů konstrukcí. Hliník je navíc extrémně odolný, nepodléhá stáří jako například dřevo a je zcela bezúdržbový.

Pergolu si samozřejmě můžete postavit i sami, pokud nechcete utrácet za firmu a věříte svému kutilství, v tomto případě pro vás nejlepší řešení bude již zmíněné dřevo.

ab
ab
ab
ab
ab