Kategorie

Pěnové matrace Purtex: Je libo perfektní spánek?

Pěnové matrace Purtex: Je libo perfektní spánek?
Jak si kdo ustele, tak si i lehne. Známé přísloví lze brát i doslova. Možná by však nebyla od věci lehká modifikace na „na čem si kdo ustele“. Jak tomu rozumět? Třeba tak, že výběr matrace má zásadní vliv na kvalitu spánku.
Že jste něco podobného slyšeli snad tisíckrát? Opakování je matka moudrosti. Prozradíme vám, jak je to se zdravotními a 100% přírodními matracemi. A taky důvody, proč byste měli zvážit pořízení pěnové matrace od českého výrobce Purtex. V posledních letech se internet i kamenné prodejny hemží nabídkami na zdravotní matrace. Kdo by to byl řekl, že nic jako zdravotní matrace neexistuje. Jde o chytrý marketingový tah, jehož účelem je získat zákazníky. Nevěříte? Zeptejte se na ministerstvu, kde vám sdělí, že název „zdravotnický prostředek“ může používat pouze ten, kdo má klinické hodnocení. Proto neváhejte s požadavkem na předložení potřebných dokladů, certifikátů a testů. Dalším rozšířeným nešvarem je nálepka „100% přírodní“. Již z logiky věci vyplývá, že nic takového jako 100% přírodní matrace nemůže existovat, protože by musela být vyrobena ze 100% přírodní bavlny, vlny či jiného materiálu. Jen tak pro zajímavost, tolik populární 100% přírodní latex obsahuje více než 150 bílkovin. Více než pětina přitom může způsobit alergickou reakci. Další nevýhodou latexu jsou uzavřené póry a s tím související neprodyšnost. Chcete-li mít jistotu, že vaše nová matrace bude zdravotně nezávadná, obraťte se na Purtex, který při výrobě používá pouze pěny od německého sdružení Eurofoam a amerického výrobce Carpenter. Materiály pochází z německých a belgických závodů. Mají Oeko-Tex® testy a jsou vhodné i pro kojence, protože neobsahují ftaláty. Dalším důvodem pro matrace značky Purtex je fakt, že ke klíčovým kritériím patří vzdušnost, klima, propustnost a zejména úprava proti roztočům. V těchto směrech matrace vynikají a jako jediné v ČR nabízí permanentní likvidaci roztočů v potahu i jádru matrace pomocí technologie GREENFIRST (držitelem patentu a licence jsou francouzská a německá firma). Zbrusu nová technologie perforace PUR pěny zajišťuje vzdušnost v celé výšce matrace. Žádná jiná česká firma takovým způsobem matrace nevyrábí.

Co byste měli vědět o pěnových matracích?

Pěnové matrace prochází neustálými inovacemi. Do popředí se dostávají nové technologie, díky kterým má pěna lepší vlastnosti než kdysi. PUR neboli polyuretanová pěna (známá jako „molitan“) se vyrábí zpevněním polyuretanové hmoty. K výhodám moderních matrací z PUR pěny patří nižší hmotnost, tvarová stálost, pružnost a cenová dostupnost. Tyto vlastnosti samozřejmě neplatí pro všechny výrobky na trhu – kvalita bývá různá a závisí na způsobu výroby a použitém materiálu. V každém případě počítejte s tím, že PUR pěna není vhodná do vlhčího prostředí a na pevný podklad. Naopak si dobře rozumí se všemi druhy roštů. Setkáte-li se s označením RE PUR pěna, vězte, že jde o pojenou pěnu, která je charakteristická tužším jádrem. Studená či HR pěna má velké póry, které ji zajišťují nadprůměrné termoregulační schopnosti a prodyšnost. K typickým vlastnostem patří také tvarová stálost a vysoká elasticita. Vyrábí se z ní matrace o různých stupních tvrdosti. Na pevný podklad se hodí pouze matrace s co nejtvrdším jádrem. Purtex používá při výrobě klinicky hodnocených matrací materiál COOLFLEX, což je typ studené pěny s vysokou elasticitou, skvělou pružností a vysokým odporem proti stlačení, perfektní tvarovou stálostí a výbornou prodyšností. Za zmínku stojí také vyšší odolnost proti hoření a široká nabídka stupňů tvrdosti. Chcete se o pěnových matracích Purtex dozvědět více? Pro další informace zamiřte na matrace.purtex.cz.
ab
ab
ab
ab
ab