Kategorie

Patří dřevo do koupelny?

Patří dřevo do koupelny?

Patří! Krůček po krůčku přestávají být naše koupelny strohé místnosti jen o kachličkách a vaně. Chceme se nechat hýčkat příjemným prostředím. Proto si dřevo nachází do koupelen svou cestu a nejde jen o drobné designové detaily.

Dřevěný nábytek vás už v koupelně asi nezaskočí. Co se týče materiálů, máte na výběr vícero možností dle požadované kvality. Cenově přijatelným a kvalitním materiálem jsou MDF desky, které se povrchové upravují buď za tepla nalisovanou PVC fólií anebo lakováním. Vybírat můžete prakticky jakékoli dekory v matu i v lesku.

 

Při výběru dřeva pro podlahy a stěny budete muset brát daleko větší zřetel na jeho kvalitu a především na vlastnosti. Dřevo při styku s vodou a vzdušnou vlhkostí bobtná. Bobtnání je přímo vázané na hustotu dřeva, proto se většina našich dřevin do koupelen nehodí. Volí se především tvrdé tropické dřeviny, pro které je vlhké prostředí přirozené. Ty jsou pak povrchově upravovány voděodolným lakem nebo olejem.

Pokud se rozhodnete pro dřevo i do sprchy, kde bude přímo zatěžované proudem vody, raději se poraďte s odborníkem, který vám zhodnotí rizikovost jeho použití. Rozhodně se zvýší nároky na dostatečné odvětrání koupelny.

Naprostým designovým skvostem jsou dřevěná umyvadla a vany. Vyrábí se buď ze dřeva tropických stromů, nebo naopak z dřevin chladných severských oblastí. Jedná se o kousky z dílen designerů často vyráběných na míru zákazníkovi. Je dobré si uvědomit, že je taková vana pěkné těžký mazlík. Není raritou, kdy se musí dostat na své místo za pomoci jeřábu. Pak musí být prověřená i únosnost podlahy a dalších staticky vázaných prvků.

ab
ab
ab
ab
ab