Kategorie

Osvěžte svou zahradu dekoracemi

Osvěžte svou zahradu dekoracemi
Zahrada není prostor jen pro pěstování květin nebo zeleniny, je to především prostor určený k relaxaci. Vhodně zvolená dekorace může zahradu zkrášlit, oživit a dodat jí kouzlo. Přitom to nemusí být nijak finančně náročné. Podívejte se na naše tipy.

V posledních několika letech se rozmohl trend dávání dopravních prostředků na zahradu. Ať už je to retro kolo, vagón nebo staré auto. Dají se zajímavým způsobem využít k dekoračním účelům, z řídítek a sedátka si jednoduše udělejte květináč a uvidíte, jak vaše zahrada bude najednou živější.

Typickým představitelem zahradní generace je samozřejmě skřítek nebo nějaká vtipná postavička. Zasadit ji můžete k nějakému keři nebo vám může hlídat výše zmíněné kolo.  

Mnoho z nás má na zahradě ptačí budku, většinou ne nijak ozdobenou. Zkuste jich nakoupit více a každou namalovat jinou zářivou barvou. Je-li to pak možné, otvor budky orientujte na jihovýchod. Zároveň ji pověste tam, kde nebude vystavena přímému slunečnímu záření.

No a pokud jste opravdu velkým milovníkem zvířat a vaše zahrada není zrovna malá, máme pro vás jasné řešení. Nechte si ze stromů nebo z keřů vystříhat vašeho oblíbeného mazlíčka. Pokud je to sloní rodinka, směle do toho.  

ab
ab
ab
ab
ab