Kategorie

Osvětlení interiéru hraje velmi důležitou roli

Celkový moderní vzhled vnitřních i vnějších prostor jakéhokoli bydlení nedotváří pouze barvy a uspořádání zařizovacích předmětů.
Je jasné, že nábytek a výmalba hrají nesmírně důležitou roli, nicméně nelze zapomínat ani na vhodné osvětlení, jež bude maximálně funkční a dokáže díky správné barvě a intenzitě světla vytvořit optimální prostředí. My se soustředíme na volbu nejvhodnějších svítidel do nejrůznějších místností a také do exteriéru.

Velké lustry už nejsou tak oblíbené

V minulosti byl součástí jakékoli místnosti velký lustr, popřípadě jiné silné centrální svítidlo. Dnes se od tohoto trendu poněkud upouští a světelné zdroje jsou rozptýlené tak, aby docházelo k elegantnímu a stylovému osvětlení nábytku a zařizovacích předmětů. Ve vnitřních prostorách mnohdy najdeme spíše menší lampy a bodová svítidla. Celkové ladění tak vypadá mnohem moderněji. Zapomenout nemůžeme ani na zajímavé LED panely působící skvěle.

LED technologie se vyplatí

Důraz byste měli dát i na volbu správné žárovky do jednotlivých světel. K dispozici jsou momentálně tři varianty. Klasiku představují zejména vláknové žárovky, jež jsou nejlevnější, ale z hlediska provozu i nejdražší. Jestliže se chcete vydat zlatou střední cestou, zvolte úsporné žárovky schopné minimalizovat výdaje na svícení. Jejich výdrž je ale při častém blikání minimální. Nejlevnější z pohledu provozu jsou LED žárovky. Jsou sice nejdražší při nákupu, nicméně dokážou vaše bydlení dokonale zpestřit a jejich provoz je opravdu maximálně ekonomický.

Inspiraci najdete jednoduše online

Nevíte-li, kde si zjistit informace týkající se uspořádání interiéru, moderního designu a osvětlení, nezoufejte. Stačí se pouze podívat na web o bydlení Biano, který nabízí více než 60 000 snímků interiérů a exteriérů navržených předními českými designéry. Zhlédnout můžete i přibližně 400 000 produktů z mnoha eshopů. O inspiraci zkrátka nebude nouze.
ab
ab
ab
ab
ab