Kategorie

Osm nejbizarnějších vánočních stromků na světě

Odpočiňte si na chvíli od přípravy bramborového salátu a pobavte se s námi nad nejpodivnějšími variacemi na klasický vánoční stromeček.
Vánoční stromek je sice krásná věc, dívat se ale pořád na smrčky a borovice nemusí každého bavit. Na stromek nebo jeho ozdobu se přitom dá využít mnoho dalšího materiálu.

1. Stromek z jízdních kol

Sen pro milovníky cyklistiky: V Sydney si postavili vánoční strom ze stovky jízdních kol patřičně osvětlených neony. Celek celek rozhodně působí mnohem víc pohádkově než sportovně.

2. Stromek z překližky

Samozřejmě tu máme i něco pro kutily. Zbyla vám doma překližka, případně rádi pracujete s pilkou? Stromek z překližky tvoří dva díly, které jednoduše zapadnou jeden do druhého a vytvoří neotřelou variaci na vánoční klasiku.

3. Vánoční stromek na stěně

Vtipné řešení do malého bytu: Nekupujte stromek, který zbytečně zabere prostor. Raději si ze dřeva vyrobte vlastní plochou verzi a pověste ji na zeď. Poslouží stejně a bude vypadat vtipně.

4. Světelný designový stromek

Minimalistický vánoční krasavec trochu připomíná světelný meč rytířů Jedi z Hvězdných válek. Na vánočním duchu mu ovšem dodávají okolo rozvěšené červené baňky.

5. Vánoční stromek z plastových vidliček

Ekologie především: Tenhle stromek, sestavený výhradně z plastových vidliček na jedno použití, byl k vidění v roce 2009 v Massachussets na tamějším tradičním Festivalu stromů.

6. Stromeček z dřevěných latí

Jednoduché dřevěné laťky posloužily na výrobu tohoto vánočního stromu v řecké Kalamarii. Na jeho špici samozřejmě nesmí chybět hvězda, tentokrát ovšem také ze dřeva.

7. Vánoční Pac-Man

Tenhle vánoční sen každého geeka mají v Madridu. Stromek samozřejmě připomíná starou populární videohru Pac-Man, světýlka na něm tedy nejen září, ale vytvářejí i dojem pohybu.

8. Rozhlasová věž místo stromku

Tohle je ze všech našich exemplářů suverénně ten nejzářivější. Světlo z australského radiovysílače, který se zdobí na Vánoce každý rok, lze údajně zahlédnout ze vzdálenosti deseti kilometrů. Zdroj: Thisoldhouse.com
ab
ab
ab
ab
ab