Kategorie

Originální inspirace pro valentýnské dárky

Jaké jsou trendy valentýnských květin, a která je ta správná? Přidáváme tipy na valentýnské dárky pro muže i pro ženy, dozvíte se internetové adresy pro objednání květin snů do zahraničí. Dostanete i tip, jak vyzdobit valentýnský pokoj.

Kdo byl Valentýn

Jedna z legend vypráví, že to byl římský kněz, který neuposlechl zákazu císaře Claudia II. Ten zrušil v zemi všechny sňatky a zásnuby proto, aby se muži snáze odlučovali od svých milých žen, když odcházeli do bitvy. Valentýn ovšem neuposlechl. Oddával tajně zamilované páry i pod hrozbou smrti. Když se to císař dozvěděl, nechal Valentýna 14. února popravit. Valentýn však ještě před vykonáním rozsudku stihl zaslat milostný dopis jedné ženě. Tím vznikla jedna z neodmyslitelných tradic. Poslechněte si audio záznam s radami a zkušenostmi floristky a majitelky květinářství v Ostravě – Hrabůvce, paní Ivany Čihánkové. Audio záznam naleznete pod článkem.

Symbolem Valentýna je růže

Vyjádříme jí naprosto všechno. Je královnou květin, zároveň symbolem lásky a krásy. Neexistuje příležitost, k níž by se růže nehodila. V růži je úcta, důvěra i vděčnost. Navíc pokud darujeme celou kytici růží, můžeme si být jisti, že obdarovávaná strana bude unešená. Růži můžeme také kombinovat s jinými květy, například s květy gerber.

Tulipán

Dá se říct, že je rovnocenným partnerem růži. O tulipánu se hovoří jako o králi květin. V Holandsku, ale také v Turecku se stal symbolem země. Tulipán je velice populární květina, a to třeba z důvodů těch nejkrásnějších barev, odstínů a tvarů květů. Navíc evokují jarní atmosféru.

Květinu pošlete i do zahraničí. Přes internet

Lze je pořídit za ceny okolo 500 Kč s doručením po celé České republice. Ve větších městech je pak možné objednání a doručení kytice v místě za cenu nižší. Pokud byste chtěli překvapit květinou i v zahraničí, máte možnost. Některé internetové obchody (např. www.premiumflora.cz, www.flowers4u.cz) nabízejí doručení kytice do mnoha zemí po všech kontinentech. Za cenu kolem 1500 korun lze poslat květinu na Nový Zéland či do Brazílie.

I malý dárek potěší

Zkuste valentýnskou kytici zkombinovat s drobným dárkem. Přidejte srdíčko. Jakékoliv. Vlastnoručně vyrobené, koupené, čokoládové nebo udělané z květin. Srdce je ten nejdůležitější symbol Valentýna.

Originální valentýnské dárky pro ženy

Samozřejmě, že nejčastějšími dárky jsou květiny, spodní prádlo nebo dobrůtka ve tvaru srdce. Což takhle něco originálního? Zkuste potěšit kupříkladu poukázkou na medovou masáž, indickou královskou masáž, kurzem líčení, co třeba čokoládová masáž nebo poukázka na prodloužený víkend na horách. Což takhle koupit červené valentýnské povlečení, milí pánové? Pokuste se sami doma převléknout a svou partnerku tak velice překvapit. Udělejte z vaší společné fotky puzzle. Fotku i rozměr si vyberete sami, pak stačí jen vybrat firmu, která vaše přání splní včas.

Originální valentýnské dárky pro muže

Pravda je, že muži si na valentýnské dárky příliš nepotrpí. Takže, milé dámy, je v podstatě úplně jedno, koupíte-li jim spodní prádlo či plyšového medvídka. Pokud byste ale rády originalitu, zkuste třeba poukázku na jízdu na čtyřkolce, seskok padákem, let letadlem, poukázku do pivních lázní, bečku piva.  Možná si vás přítel libuje v autech. Dopřejte mu jízdu autem Hummer, projížďku v bojovém vozidle nebo třeba den na golfu.

Jak umocnit atmosféru Valentýna

Barvou valentýnského dne je barva červená. Vyzdobte pokoj červenými doplňky. Použijte nejrůznější vonné olejíčky, které nakapejte do aroma lampy. Nádherné jsou vonné tyčky, případně vonné svíčky. Nezapomeňme také na okvětní lístky růží, kterými můžete posypat vaši postel lásky. Přejeme krásného Valentýna.
ab
ab
ab
ab
ab