Kategorie

Ohlédnutí za veletrhem Mobitex

Ve dnech 27. -30. 3. 2008 se na výstavišti v Brně konal největší mezinárodní nábytkářský veletrh v České republice Mobitex. Veletrh návštěvníkům přinesl jedinečnou přehlídku nábytku a interiérového vybavení, kuchyně od předních českých i zahraničních výrobců, široký sortiment čalouněného nábytku, prodejní výstavu českého skla a porcelánu.
 

Design4life

Samostatný pavilon byl určen výběrovému designu. Pod názvem Design4life se zde představily české i zahraniční společnosti zabývající se designem. Svůj pozoruhodný sortiment přijela představit například slovenská společnost Casa Mia, která se specializuje na orientální design. Inspiraci pro vývoj svého nábytku a doplňků čerpá v Číně, Indii a na Filipínách.
 

Designstory 08

V rámci čtvrtého ročníku přehlídky současného progresivního designu pod názvem Designstory 08 se představili tuzemští i zahraniční designéři a především studenti odborných uměleckých a designérských škol. Expozice Designstory 2008 jistě návštěvníky oslovila vzdušným, moderním, a přitom střídmým pojetím. Slavnostního otevření se zúčastnil i čestný host veletrhu, francouzský designér Thibault Desombre.
 

Novinky pro děti

Diváky jistě zaujal také projekt „4x30“. Pod tímto názvem se skrývá realizace čtyř interiérů na motivy dětského bydlení (Pokoj pro malou holku, Dětský ostrov, Pro rozmazlenou a Houpání…) Všech čtyř projektů se zhostili přední čeští architekti. Jednalo se o návrhy dětských pokojů pro děti různého věku, pohlaví a rozličných potřeb.
 

Technologie&Design

V rámci dalšího doprovodného programu veletrhu se konala výstava Technologie&Design. Jejím cílem bylo přinést nový neotřelý pohled na to, jak bydlet s nejnovějšími digitálními technologiemi.
 

Garden for life

V pavilonu E pak probíhala Garden for life. V této části veletrhu návštěvníci nalezli vše, co mohou v nadcházející sezóně využít na své zahradě. Pavilon E totiž nabízel přehlídku všeho, co se týká zahrady, od zahradního nábytku a lehátek, přes slunečníky, altánky, pergoly a houpačky, až po bazény a whirlpooly. Nechyběly ani zahradní dekorace, květiny a dekorativní zeleň. Na své si přišli také milovníci zahradního grilování.
 

Novinky v nábytku

V pavilonu V si návštěvníci mohli vybrat z nepřeberného množství sortimentu rozličného nábytku a bytových doplňků. Desítky firem zde prezentovaly své postele, obývací stěny, křesla, gauče, ale i kuchyně, zahradní nábytek, kuchyňské potřeby či bytové dekorace. Své zboží zde představovaly také firmy, jež se specializují na problematiku zdravého spaní. Například firma Gumotex v rámci doprovodného programu předvedla svoji „chytrou matraci“.
 

Tropické dřevo v nábytkářství

Firma KOPA Děčín zase zaujala svým nábytkem z čistě přírodních materiálů – teaku a ratanu. Jak nám sdělil zástupce firmy, obliba těchto materiálů stále vzrůstá. Hlavními přednostmi teaku jsou především odolnost proti povětrnostním vlivům, specifický nezaměnitelný vzhled a anatomická tvarovatelnost. Teak je také velice příjemný na dotek. Ratan zase zdobí hlavně interiéry a zimní zahrady. Jeho milovníci oceňují především zajímavý vzhled ratanového nábytku a snadnou údržbu.
 

Trendy a novinky

Zajímavostí, se kterou se návštěvníci mohli v tomto pavilonu seznámit, bylo masážní křeslo, které vám umožní vychutnat si chvíle relaxace přímo v pohodlí vašeho domova.
Pokud jde o trendy, které se momentálně v oblasti bydlení objevují, nedá se zcela vymezit, jaký styl v této oblasti převládá. Spíše by se dalo říci, že na své si zde přijde opravdu každý. Mezi dodavateli nábytku totiž najdeme jak ty, kteří nabízejí své zboží ve zcela moderním designu, tak i ty, kteří se specializují na retro, repliky starožitného nábytku, rustikální styl nebo třeba již zmiňovaný design exotický.
 

Přehlídka zařízení pro děti nazvaná prostě Pro dítě

V pavilonu B se konal veletrh nazvaný Pro dítě. Tento veletrh se stal unikátní přehlídkou dětského sortimentu, jako jsou kočárky, autosedačky, dětské postýlky, přebalovací pulty, ale i hračky, kosmetika či dětská výživa.
 

Doprovodný program

Po všechny dny trvání veletrhu Mobitex probíhal zajímavý doprovodný program. Například ve středu 26. března v noci se uskutečnila Noc designu v Brně. Z dalších akcí jmenujme kupříkladu promítání přednášky na téma „Zdravé spaní a sezení pro každého“ či vyhlášení výsledků Grand Prix Mobitex 2008. Ve čtvrtek 27. března se pak konal společenský večer pro vystavovatele a VIP hosty veletrhu.
 
ab
ab
ab
ab
ab