Kategorie

Odvoz odpadu a stavební suti je nutné řešit v souladu se zákonem

Jednou z věcí, kterou je nutné vyřešit při rekonstrukci domu, je likvidace stavební suti a odpadu. Tento problém nelze brát na lehkou váhu, má svá pravidla, která je potřeba dodržet.
Nakládání s odpady se řídí zákonem, proto nestačí jen zajistit si nějaký kontejner k odvozu tohoto odpadu, ale musí být zajištěna i jeho likvidace v souladu se všemi předpisy. Vzhledem ke složitosti problému je nejlepší obrátit se na specializovanou firmu, která toto vše zařídí za vás. Jste-li z Prahy a okolí, můžete se spolehnout například na společnost Siegl, která je specialistou na odvoz suti a odpadu velkoobjemovými kontejnery.

Likvidace musí být v souladu se zákonem

Odpad všeho druhu je podle zákona nutné nejdříve roztřídit a poté nechat zrecyklovat vše, u čeho je to možné. Odpady se roztřídí na jednotlivé komodity a ty se pak dále zpracovávají. Stejně tak stavební suť se zrecykluje a vznikne z ní zásypový materiál. Toto je postup šetrný k životnímu prostředí, protože zůstane jen minimum odpadu určeného k uložení na skládku nebo likvidaci ve spalovně. O tom, že firma provedla danou likvidaci v souladu se zákonem, dostanete samozřejmě potvrzení. Bez něj byste se ostatně vystavovali riziku vysoké pokuty.

Velkoobjemové kontejnery

K odvozu odpadu a suti má společnost Siegl k dispozici velkoobjemové kontejnery s objemem od 3 do 40 m³. Konkrétní velikost je volena podle množství odpadu a plochy, kam je možné kontejner umístit. Velkoobjemový kontejner můžete mít přistaven už za několik hodin, natolik je tato společnost flexibilní. Samozřejmě je ale nejlepší domluvit se na konkrétním termínu několik dní dopředu. Ideálním způsobem, jak ještě navíc ušetřit, je využít zároveň dovoz písku nebo dovoz štěrku. Nejdříve vám bude dovezen tento materiál a následně se kontejner naplní odpadem nebo sutí. Tím se ušetří cena za dopravu. Profesionálové vám v tomto případě ušetří čas, starosti, fyzickou námahu i peníze, proto neváhejte využít jejich služeb.
ab
ab
ab
ab
ab