Kategorie

Ocet, sůl nebo soda: Šetrný úklid s přírodními prostředky

Nemusíte kupovat spoustu různých čisticích a dezinfekčních prostředků v drogerii. Věděli jste, že podobnou, ne-li lepší službu často udělají například ocet nebo soda?
Znáte to. Jeden prostředek máme na mytí nádobí, druhý na podlahy, další na sporák a troubu, pak na koupelnu, koberce, skvrny na čalounění, nesmíme zapomenout na desinfekční prostředek a spoustu dalších. Ale k úklidu se dají použít i přírodnější produkty.
Další články z magazínu Bety.cz  Jak na matrace, aby byly pěkně čisté a vydržely  Pusťte jaro i do svého bytu!
Pokud se snažíte udržovat domácnost pokud možno s minimem chemie, zkuste některý z následujících tipů. Věci jako sůl nebo ocet má po ruce snad každý.

Jedlá soda na sporáky

Při úklidu kuchyně si vystačíte i s přírodními prostředky. Jedlá soda odstraňuje skvrny, ale také neutralizuje pachy, poradí si s připečeným sporákem, usazeninami v koupelně… Soda zkrátka patří k velmi univerzálním čističům.

Citron na kovové nádobí

Kyselina citronová spolehlivě hubí většinu bakterií, které by se ve vaší domácnosti chtěly usadit. Skvěle se hodí i k leštění kovových výrobků. A smíchá-li se citronová šťáva s trochou olivového oleje, máte i čistič a leštidlo na dřevěný nábytek.

Ocet na dezinfekci

Běžná domácnost je plná detergentů, za které by se dalo ušetřit. Ocet je výborná dezinfekce, přidáte-li ho do vody, získáte univerzální čisticí prostředek na koupelny, podlahy, povrchy v kuchyni… Navíc skvěle pohlcuje nejrůznější pachy.

Sůl místo čisticího písku

Mytí i dezinfekci podlahy můžete obstarat i bez běžných detergentů. Sůl vám spolehlivě nahradí nejrůznější písky na odstraňování připečených jídel apod. Takže budete-li napříště potřebovat něco oškrábat, smíchejte sůl s trochou citronové šťávy a drhněte. Nezapomeňte pořádně opláchnout, jinak po zaschnutí vytvoří rozpuštěná sůl na povrchu krystalky.

Coca cola platí na rez

Těžko říci, zda to oblíbenému nápoji slouží jako reklama, ale cola se osvědčila i jako čisticí prostředek. Umýt se s ní dají skla nebo rez na autě, ale také třeba záchodová mísa. Zdroj: www.bety.cz
ab
ab
ab
ab
ab