Kategorie

Obývací pokoje - moderní nebo klasické?

Obývací pokoje jsou nejvíce používané a multifunkční pokoje v našich domácnostech. Trávíme v nich společné rodinné chvíle při oslavách, relaxujeme při sledování televize, četbě či poslechu hudby. Obývací pokoje se obvykle stávají místnostmi, kam zveme své přátele a rodinu. Proto se každý z nás snaží zařídit si obývací pokoj nejen moderně, prakticky, ale také reprezentativně.
 

Jaké obývací stěny jsou dnes trendy?

Dnešní obývací stěny jsou zcela jiné, než tomu bylo v minulosti. Současné moderního pokoje jsou také designové sestavy obývací stěny se vyznačují dlouhými skříňkami podél stěn, pouze s prostorem pro LCD obrazovku.  Uplatňuje se tzv. modulový nábytek, což znamená, že obývací sestavu si lidé komponují sami, dle svých potřeb i z více kusů různých skříněk, polic a regálů. Stále ale zůstávají v oblibě sektorové obývací stěny, jež jsou dané  jakožto navržený celek.

Obývací stěna Mezo II.

K čemu má obývací stěna sloužit

Při výběru nábytku do obývacího pokoje je potřeba zvážit, k čemu všemu nám má nábytek sloužit. Záleží na tom, zda chceme vytvořit úložný prostor, knihovnu či zda potřebujeme prostor hlavně pro hi-fi techniku, DVD a televizor. Někdo si libuje ve vitrínách s vystavenými artefakty, broušeným sklem a porcelánem, někdo vitríny zcela zavrhuje.

Obývací stěna Clipper

Zohledněte velikost obývací místnosti

Nábytek do obývacího pokoje je třeba vybírat prakticky. Měli bychom zohlednit velikost obývací místnosti. Ideální plocha obývacího pokoje by měla mít alespoň 16 - 18 m2. Větší místnost umožňuje umístění jídelní sestavy, malé místnosti neumožňují umístění příliš velké obývací stěny. Do malých místností se klasická obývací stěna, která zabere příliš mnoho místa, nehodí. V menších místnostech se daleko lépe uplatní světlejší barvy nábytku, ale i odlehčenější varianta nábytku a konferenčního stolku.

Konferenční stolek

Obývací stěna variabilní či klasická?

Výběr nábytku - obývací stěny záleží hlavně na vkusu každého z nás. Dnešní nabídka obývacích stěn je opravdu rozmanitá. Je potřeba si uvědomit, zda chceme nábytek variabilní, který lze skládat z různých komponent, nebo nábytek klasický - obývací stěnu sektorovou sestavenou do jedné linie. Pro ty, kteří rádi nábytek přestavují a mají rádi změny je variabilní nábytek ta pravá volba.

Obývací stěna Mezo IV.

Nábytek v obývacím pokoji moderní nebo klasický

V současné době je velice oblíbený minimalistický moderní nábytek, který je jednoduchý a funkční. Minimalistický nábytek se vyznačuje svou jednoduchostí, praktičností a jednoduchým designem. Zvolíte-li čistý jednoduchý styl nábytku do svého obýyvacího pokoje, bude pro vás jednodušší ozvláštnit "obývák" rozmanitými designovými prvky v podobě bytového textilu či barevným trendy kobercem.

Materiál nábytku v moderním pokoji

Když se řekne slovo nábytek, téměř každý si pod tímto slovem vybaví něco ze dřeva. Dřevo ale v současné době není jediným materiálem, ze kterého se nábytek vyrábí. Dnes se dřevěný masiv používá jen na některé druhy nábytku, například židle, postele, kostry křesel a sedaček a podobně.Co by měl mít každý moderní pokoj?Nábytek složený z větších desek jako skříně a stolní desky bývá vyroben například z dřevotřísky s povrchovou úpravou - dýhováním, laminováním či lakováním. Dvířka či vitríny skříněk mohou být ozvláštněna sklem (průhledným, matovým) či zrcadlem. Tyto nábytkové solitéry dodávají interiéru lehkost a transparentnost.

Obývací stěna Havana
Foto: Nábytek Nej, www.nabytek-nej.cz
ab
ab
ab
ab
ab