Kategorie

Obliba tapet se vrací. Jak na ně?

 Jsou rodiny, které od tapetování stěn nikdy neupustily. Jsou tací, kteří by se k tapetování nikdy neuchýlili. Obchodníci ale registrují stále více zájemců o tapety z řad lidí, kteří nikdy netapetovali. Právě z toho lze usuzovat, že tapetám svítá na lepší časy.

Vybrat ty správné

Jakou volit tapetu byla, vždy otázka, kterou si kladli mí rodiče. Já jsem vždycky protestoval, protože jsem chtěl v pokoji tu barevnější, jenže ta byla výrazně dražší než tapeta jednoduchá. Dnes je tapet nepřeberná škála a je skutečně z čeho vybírat.

Materiály a vzory

Papírové tapety jsou v různých barvách. Jejich cena se pohybuje okolo 180 korun za roli. Ta má většinou deset metrů tapety o šířce přesahující padesát centimetrů. Papírové tapety jsou částečně omyvatelné a obsahují většinou také zajímavé vzory. Zájemci mohou využít také „vlies“ tapety. Jejich průměrná cena se pohybuje okolo 330 korun za roli. Jsou taktéž dodávány v různých vzorech.
 

Dětský tapetový ráj

Nejmenší v pokojíčku potěší dětské tapety. Dopřejte i vy dětem přesně to, co jste neměli vy. Autíčka, princezny, medvídci a další vzory jsou nabízeny na stěny do dětských pokojíčků, či mateřských školiček. Jejich cena se pohybuje okolo 350 korun za roli, ale na dětech by se šetřit nemělo.

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou také velmi populární. Představte si skákající delfíny v oblacích. Idylický pohled, který v koupelně zaujme každou návštěvu. Stejně tak tapety s obrazy kukuřice či pokrmů můžou příjemně naladit vaši kuchyni. Cena vinylových tapet se pohybuje okolo 370 korun za roli. Reliéfní tapety se prodávají po pěti metrech v rolích o šířce několika centimetrů. Měly by ohraničit konec tapety. Jejich cena je různá, podle námětu na tapetě. V průměru se dá role pořídit i za 180 korun.
 

Tapety jako podklad pro nátěr

Novinkou jsou přetíratelné tapety, které skryjí nerovnosti povrchu anebo špatně oškrábanou stěnu. Tyto tapety se prodávají v rolích po několika desítkách metrů a jejich cena za kus se pohybuje okolo 300 korun.

K tapetám lepidlo

Je třeba počítat s tím, že tapety něco vydrží, ale při jejich pořízení je nutné zakoupit si také lepidlo. Pořízení přibližně 200 gramů lepidla na tapety vyjde na několik desítek korun.
 

Výhody tapet

Když je člověk zručný, ušetří za malíře.
Tapety mají delší životnost než klasické vymalování.
Tapety se dají pořídit na míru, jelikož je u každé z nich převodová tabulka, na kolik metrů čtverečních je potřeba určitý počet rolí.
Výborně skryjí nerovnosti na stěně.
Omyvatelnost.

Nevýhody tapet

Pracnost jejich nanášení. Nejedná se o skvrnu, kterou lze zamalovat.
Jejich odstraňování je také náročné.
ab
ab
ab
ab
ab