Kategorie

Novinky ve světě kuchyňských baterií

Stejně jako ostatní součásti interiéru, prochází i kuchyňské baterie vývojem. Moderní baterie vyniká zajímavým tvarem, snadnou údržbou a stává se vkusným, funkčním doplňkem mycího centra. Představme si některé z novinek, které dorazily do obchodů.
Nové trendy ve vývoji kuchyňských baterií jsou buďto zaměřené na design (povrchová úprava, netradiční tvar) nebo na vylepšení jejich funkčnosti (způsob ovládaní, svítící funkce).

Svítící baterie RCD 90 Foto: www.fajelinek.cz

Kartáčovaný nerez

Nerez je v kuchyni a na kuchyňských spotřebičích nejžádanější povrchová úprava. Vedle klasických chromovaných, barevných nebo saténových baterií se setkáváme s povrchovou úpravou kartáčovaného nerezu. Tato úprava je v nabídce již několik let, ale až nyní se rozšířila. Zpravidla se s ní setkáme na designově zajímavých kusech v dražší cenové skupině.

Svítící baterie

Zpravidla se jedná o světelný kroužek na výtoku baterie napájený 12V baterií. Tekoucí proud vody svítí světlými odstíny barev modré, fialkové nebo růžové. Kroužky jsou vyměnitelné - můžeme je měnit podle momentální nálady. Některé druhy baterií mění odstín nasvícení podle teploty vody – teplá červená, studená modravá.

Škrábaný nerez a elegantní design baterie RCD 85.

Foto: www.fajelinek.cz

Elegantní

Nové baterie mají velmi jednoduchý design. Většinou jsou to oblé štíhlé tvary, bez zbytečných výstupků. Baterie jsou vyšší a protáhlé. Tvary jsou převážně oblé, jakoby měly zjemňovat ostré hrany moderních interiérů. Již běžnou součástí baterie bývá funkční sprcha, která je u zákazníků velmi žádaná. Při výběru spršky však pozor – existují 2 druhy baterií s výsuvnou sprchou. Jedny baterie mají výsuvný a tím prodloužený pouze výtok s perlátorem, druhý typ má možnost přepínání dvou druhů toku vody (sprcha a proud vody).

Současný trend směruje k elegantním oblým tvarům

Bezdotykové baterie

Původní uplatnění bezdotykových baterií bylo převážně v jídelních provozech. Nyní se však tyto baterie stále více používají i v běžných domácnostech. Způsob jejich ovládání oceníme hlavně tehdy, máme-li špinavé ruce například od těsta a při dotyku bychom baterii znečistili. Rozšíření tohoto druhu baterií i do domácností (a to nejen do kuchyní) je dáno také snížením pořizovací ceny. Na trhu nalezneme také baterie kombinované - jeden kohoutek je ovládaný senzorově, druhý klasicky pákou.
ab
ab
ab
ab
ab