Kategorie

Novinka od Rigipsu pro dřevostavby

Společnost Rigips uvádí na trh novou systémovou konstrukci "nosný stěnový panel Rigidur" pro montované dřevostavby. Rozšiřuje tak svoje portfolio produktů v oblasti suché výstavby.
Nosný panel Rigidur je možné využít pro konstrukci vnitřních příček i pro vnější obvodové stěny objektu. Jedná se o deskový prvek tvořený dřevěným rámem, s výplní z minerální izolace a opláštěním ze sádrovláknitých desek.

Nosný panel Rigidur lze využít pro konstrukci vnitřních příček i obvodové stěny

Zvukotěsné a odolné proti ohni

Systémová konstrukce Rigidur funguje v případě sendvičových dřevostaveb montovaných přímo na místě tak, že se skeletová konstrukce z dřevěných trámků vyplní tepelnou a akustickou izolací a poté opláští stavebními sádrovláknitými deskami Rigidur. Při kompletaci dřevostavby z velkoplošných dílců se zhotoví jednotlivé stavební dílce přímo ve výrobním závodě. Tvoří pak zpravidla celou stěnu. Jedná se o konstrukci složenou z dřevěných hoblovaných hranolů, sádrovláknité desky Rigidur a minerální izolace Orsil. Rigidur vykazuje výborné výsledky z hlediska zvukové a tepelné izolace. Zkouškami byla prokázána i jeho vysoká odolnost proti požáru, dosahující až šedesáti minut.
ab
ab
ab
ab
ab