Kategorie

Novinka! Náramek, co zaplaší komáry

V sortimentu outdoorových obchodů se letošní léto objevila novinka z arzenálu repelentní výzbroje proti obtížnému hmyzu: náramky odpuzující komáry. Vyzkoušeli jsme jeden z nich za vás, a to u vody, v lese, na zahradě i na horské louce. Jak repelentní náramek obstál? Čtěte dále ...

Na kotník či zápěstí v pěti barvách

Jedná se o měkký barevný náramek, podobný těm, co dostanete u vstupu na každou letní party či festival. Drobný rozdíl je ten, že náramek rozhodně není ani bez barvy, ale ani bez zápachu, je poněkud cítit po repelentu, což se ale dá  u jakéhokoliv repelentního výrobku očekávat. Vyrábí se v pěti barevných variantách. Materiál je měkká pryž, která rozhodně nepřekáží při pohybu, a  náramek  se dá nosit jak na zápěstí, tak na kotníku. Odolá vodě a nemusíte jej tedy sundávat ani u rybníka, přehrady či bazénu.

Bio repelent

Repelentní účinnou složkou takového náramku, která odpuzuje komáry je geraniol, přírodní látka, která je součástí různých silic, např. růžové. Geraniol je běžnou součástí bio kosmetiky či kosmetiky kojenecké; není tedy divu, že náramek proti komárům prošel úspěšně přísnými testy Státního zdravotního ústavu v Praze.

Klid od komárů na 4 týdny

Proti otravnému hmyzu vás tento náramek úspěšně uchrání po dobu 3 - 4 týdnů. Sportovci ocení to, že  účinek náramku zůstane zachován i tehdy, pokud se jeho nositel výrazně zpotí, protože u náramku odpadá nutnost  opakovat nanášení repelentního spreje či krému. Pach geraniolu, zmiňované účinné látky sice není nijak strašný, ale některým jedincům přišel docela nepříjemný. Pak je třeba se rozhodnout, co je horší, zda přírodní silice, nebo štípance od komárů.

Proti komárům ano, na ostatní hmyz nestačí

Při našem testu se vesměs potvrdily proklamace, s nimiž je náramek prodáván. Jeho trvanlivost je opravdu několik týdnů po rozbalení. Při zkoušení spolehlivosti náramku v různých terénech se nám nejlépe osvědčil v lese a na louce. Ne, že bychom žádný hmyz neviděli, ale neobtěžoval. Při večerním grilování na zahradě  nebo u rybníka už se ale razantně připomněly ostatní druhy hmyzu, které umí potrápit. Na náramek se tedy můžete spoléhat při obraně proti komárům, ale před ostatními druhy hmyzu, například před letos obzvlášť nebezpečnými klíšťaty, vás ani tento náramek sám neochrání. Pro výpravy do terénu, kde se dají očekávat útoky mušek, ovádů či klíšťat se proto vybavte ještě dalším druhem  repelentu.

A kolik repelentní náramek stojí?

Obvyklá cena náramku proti komárům je momentálně 238 korun včetně DPH. Na pultech kamenných obchodů ho ještě běžně neseženete, ale v e-shopu níže ano.

Máte o náramek proti komárům zájem?

foto a info: http://obchod.soveko.cz
ab
ab
ab
ab
ab