Kategorie

Nové trendy v designu světel - kov, textil a netradiční materiály

Nové trendy v designu světel - kov, textil a netradiční materiály
Osvětlení má mnoho podob, tvarů, barev a každému kusu dominuje jiný styl. Ať už si vyberete osvědčenou klasiku, nebo sáhnete po něčem extravagantnějším, vždy to bude zejména materiál, který dá konkrétnímu světlu jeho osobitost.
Pojďme se spolu podívat na poslední trendy, jež vládnou českému trhu. A že je na co se dívat, potvrzuje nabídka světelného butiku claro.

Peří – mile výstřední přírodní materiál

Chcete světlo, které vypadá, jako kdyby se sneslo z nebe? Které je majestátní a přitom křehké, objemné a přitom lehké, elegantní a přitom skromné? Pak určitě nepřehlédněte designovou vychytávku v podobě svítidel VITA. Stínidlo je vyrobeno z husích brk a navrženo tak chytře, že tentýž kousek můžete buď klasicky zavěsit na kabel s objímkou, nebo posadit na trojnohou stoličku a vytvořit tak stolní lampu.

Textil – klasický materiál, který se nikdy neomrzí

Hledáte ideální osvětlení do ložnice nebo obývacího pokoje? Pak zkuste textil v kombinaci se světlým dřevem. Jde sice o klasiku, ale v moderním pojetí. Důmyslné retro svítidlo ENCANTO dosáhne díky své prodloužené ruce opravdu daleko. Pověsit se dá nad postel, křeslo na čtení nebo třeba nad odkládací stolek. Všude vytvoří příjemnou atmosféru a navíc osvětlí, co může. A skamarádit ho můžete třeba se stolní lampičkou ARBOL. Její nadčasový tvar vás jen tak neomrzí – vždyť kdo má třeba u postele malý, pečlivě zastřižený stromek s jasanovým kmenem a textilní korunou?

Kov – stále trendy materiál, který umí překvapit

Máte rádi věci, které nenudí ani po letech? V tom případě je pro vás kov ideální materiál. Světla se z něj dají vyrobit řemeslně dokonale, a přitom už na první pohled zajímavě. Oba lustry FARO GRANDE i TIMBRE sice začínají důmyslně opracovaným jasanovým masivem, ale jejich kovová část, vyrobená z lakovaného kovu v bílé nebo černé barvě, je prostě nepřehlédnutelná. Díky oběma trefíte k jídelnímu stolu naprosto bezpečně a navíc u něj budete mít tu správnou atmosféru. Široké TIMBRE vypadá trochu jako zvon, který svolává strávníky ke stolu a úzké FARO GRADE zase jako maják, který svítí do noci. Co si od světla přát víc!
ab
ab
ab
ab
ab